Samsunlu öğrencilerden HİTÜ’ye ziyaret

Samsun Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret ederek Üniversite hakkında bilgi aldı.

Güncel 02.11.2017, 00:55
582
Samsunlu öğrencilerden HİTÜ’ye ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan başkanlığında yapılan toplantıya, Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Müdürü Ayşegül Şahin, müdür yardımcısı, 7 idareci ve öğretmen ile 10. sınıf öğrencilerinden oluşan toplam 55 kişi katıldı.

Üniversitenin hem nitel hem de nicel olarak bir artış içerisinde olan bir eğitim yuvası olduğunu ifade eden Prof. Dr. Reha Metin Alkan, bu yıl Türkiye genelinde lisansta doluluk oranının %84 olmasına rağmen, Üniversitenin birçok üniversiteyi geride bırakarak 2011 yılından sonra açılan lisans programlarına kayıt olan öğrenci sayısı doluluk oranının %92 olduğunu anlattı. Toplamda 19.000 öğrenciye ulaşmanın yapılan başarılı çalışmaların bir dönütü olduğuna kaydeden Prof. Dr. Reha Metin Alkan, üniversitenin eğitim-öğretim kalitesi yanında, öğrencilere sağlanan sosyal aktiviteler, kısmi zamanlı çalışma imkanı ile yemek bursları, kendini sürekli yenileyen akademik kadrosu, öğrencilerin eğitim kalitesini en iyi şekilde alabilecekleri ortamların son teknolojiyle donatıldığı konforlu alanlar, 7/24 hizmet veren Merkez Kütüphanesi, Sürekli Eğitim Merkezi (HİTİTSEM) ile öğrencilere farklı alanlarda kurs imkanları da sağladığını belirtti. Bunlara ek olarak Prof. Dr. Alkan, HÜBTUAM ve Teknokent’e sahip olan nitelikli bir üniversite olma yolunda ve dünya standartlarında her geçen gün kendisini güncelleyen, bir o kadar köklü ve yeni olmanın heyecanıyla, öğrencilerin mezuniyetlerinin ardından istihdamlarını arttırmak çabasıyla hız kesmeden çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı.

“Üniversite olmak” anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Prof. Dr. Alkan, “GreenMetrics 2016 Dünya Üniversiteleri Sıralaması sonuçlarına göre Üniversitemizin Türkiye’den katılan devlet üniversiteleri arasında 3. oldu. Aynı zamanda 2000 yılından sonra kurulan üniversitelerin de kendi içinde ayrı sıralandığı URAP sıralamalarında, Üniversitemiz 2011 yılında 41. sıradayken 27 basamaklık artışla 77 üniversite arasında 14. sıraya yükseldi” dedi. Öğrencilerin sorularının cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@