Salim Uslu: “Türkiye’yi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz”

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, istikrar vurgusu yaparak ekonomi ve siyasetteki istikrarın önemine dikkat çekti.

Güncel 16.06.2016, 00:54 16.06.2016, 00:55
630
Salim Uslu: “Türkiye’yi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz”

Ülkede ekonomik istikrar olmadığı takdirde Türkiye’nin namerde muhtaç olacağına dikkat çeken milletvekili Salim Uslu, “Ülkede son yüzyılda aleme nizam vermek isteyen küresel güçlerin etkisiyle mecalsiz bırakılırız. Türkiye’nin mecalsiz kalması demek hem yaşadığımız coğrafya da hem dünyada zulmün devam etmesi anlamına gelir. Suriye’de Türkmenlere yapılan zulüm devam ediyor. Doğu Türkistan’da zulüm devam ediyor. Filistin’de zulüm devam ediyor. Bir olmak, iri olmak, diri olmak, sadece siyaseten söylenmiş söz değildir. Türkiye güçlü olursa Türkiye’nin güçlenmesini istemeyenler Türkiye’nin güçlü olmasından korkuyorlar. Onların getirdikleri düzen yıkılacak. Bütün dünya mazlumları huzur içerisinde olur. Bütün dünya mazlumları zulümden kurtulmuş olur” şeklinde konuştu,
Türkiye’nin paçalarından tutulduğunu ve ülkeyi yolundan alı koymak isteyenler in bulunduğuna dikkat çeken Uslu, Türkiye’yi lime lime bölmek isteyenler olduğunu ve bunlara asla fırsat vermeyeceklerinin altını çizdi.
Başkanlık sistemi hakkında da açıklamalarda bulunan Uslu, “Önümüzde üç tane önemli mesele var. Bir tanesi başkanlık sistemine geçmek, onun içinde yeni bir anayasa yapmak zorundayız. Meclisin etkin ve verimli çalışmasını sağlamak için yeni bir iç tüzük hazırlamak zorundayız ve bunun içinde size müracaat edeceğiz. Diyeceğiz ki terör belasından, bu ayaklarımıza pranga olan anayasadan ve meclisin çalışmasını engelleyen iç tüzükten kurtulmamız için bize güç verin, destek olun, dua edin diyeceğiz. Bundan önce biliyoruz yapılan hizmetleri hep taktir ettiniz ve istikrar bozulmasın istediniz. Bunun içinde cömertçe Ak Partiye oyunuzu vererek Ak Partiyi desteklediniz. Sadece Ak Partiyi desteklemekle kalmadınız, aynı zamanda Türkiye’nin bölünmesini mecalsiz bırakılmasını istemiyoruz İstikrarsızlaştırılmasını istemiyoruz dediniz. Bu yüzden Bayata müteşekkiriz. Ama bilesiniz ki yüz yıllık hesaplar yeniden görülmeye başlandı, işte bu noktada birbirimizle birliğimizi, dirliğimizi artırmak. Bir olmak, iri olmak diri olmak zorundayız” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:05
Güneş 05:42
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:48
Yatsı 21:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@