“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” ödülü aldılar

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde, öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” konulu yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Güncel 08.10.2020, 20:40
2142
“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” ödülü aldılar

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törende öğrencilere ödülleri Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Yeşilay Çorum Şube Başkanı Dr. İsmail Türker Ejder ve diğer yetkililer dağıttı.

Yarışma ile çocuklar ve gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini, kötü alışkanlıkların olumsuz yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayarak daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunulduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Sarı, “Yeni neslin bağımlılıkla ilgili bilinç düzeylerini arttırmayı amaçlamak için bu tür yarışmalar yapılıyor, Öğrencilerimizin başarısında katkısı bulunan öğretmenlerimize, ailelerine, emeği geçenlere ve yarışmaya katılan öğrencilere teşekkür ediyorum” dedi.

Buna göre Görsel kategorisinde birinci olan Sungurlu Yavuz Selim İlkokulu öğrencisi Mehmet Batu Ballı, Merkez Şehit Mustafa Avcu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ahmet Furkan Yılmaz ve Merkez Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep İrem Numan; Edebi kategorisinde birinci olan İskilip Ebussuud Efendi İlkokulu öğrencisi Mehmet Akif Duman, Merkez Suheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi İrem Töremiş ve Sungurlu Şehit Ali Alıtkan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Saliha Kalınsazlıoğlu’na ödülleri verildi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@