Sağlıkçılara staj kolaylığı

Sağlık-Sen Şube Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hacı Nuri Lafcı, lisans tamamlayan sağlık çalışanlarının staj durumlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Güncel 24.03.2017, 00:04
743
Sağlıkçılara staj kolaylığı

Lisans tamamlayan sağlık çalışanlarının stajlarını çalıştıkları hastanede yapabileceğini söyleyen Sağlık-Sen Şube Başkan Yardımcısı Lafcı, hastane dışında çalışan sağlıkçıların ise bulundukları yerdeki hastanelerde nöbet usulü veya hafta sonu yapabileceğini dile getirdi.

Sağlık-Sen’in lisans tamamlamayı sağlık çalışanlarına kazandırmada ve sürecin başından bugüne kadar yaşanan sorunların çözümüne öncülük ettiğini vurgulayarak staj yerleri konusunda yaşanan sorunun çözüldüğü belirten Lafcı; “Lisans tamamlamada, uygulama eğitimlerinin yapılmasında üniversite tarafından belirlenen stajlarla ilgili, lisans tamamlayan sağlık çalışanlarının çalışma süre ve şartlarını etkilemeden yapılabilmesi için Sağlık Bakanlığı’na Sağlık-Sen olarak yazmıştık. Yazımızda, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’na bağlı çalışanlara kendi kurumlarında, mesai saatleri içerisinde stajlarını yapma imkân ve hakkı verilmesini, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Bakanlığa bağlı diğer kurum çalışanlara ise, mesai saatleri sonrasında ya da hafta sonu stajlarını yapabilmeleri imkânı verilmesini istemiştik.

Bakanlık, yazımıza istinaden Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 81 ilin sağlık müdürlüklerine bir yazı gönderdi. Gönderilen yazıda, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’na bağlı hastanelerde çalışanlar için; üniversite ile sağlık bakanlığı arasında yapılacak işbirliği kapsamında staj yapacak öğrencilerin öncelikli olarak kendi kurumlarında ve görev yaptığı birimde, hastane dışındaki sağlık kurumlarında çalışanların ise, stajlarını gerektiğinde nöbet usulü veya hafta sonu yapabilecekleri aktarıldı” ifadelerini kullandı.

(Esra ESEN)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:21
Güneş 07:48
Öğle 12:58
İkindi 15:33
Akşam 17:57
Yatsı 19:19

Gelişmelerden Haberdar Olun

@