Rektör Alkan, engelli öğrencilerle kahvaltı yaptı

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Engelli Öğrenci Birimi Temsilcileri ve öğrencilerle kahvaltı programında bir araya geldi.

Güncel 13.12.2017, 00:24
553
Rektör Alkan, engelli öğrencilerle kahvaltı yaptı

Toplantıya Rektör Alkan’ın yanı sıra, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Selen Özakar Akça, Engelli Öğrenci Birimi Temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

Programda, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü olarak öğrencilere bilgilendirme yapılarak sorunlarına imkânlar ölçüsünde en kısa sürede çözüm üretmek amaçlanarak gerçekleştirilebilecek ortak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Rektör Alkan toplantıda yaptığı konuşmada, gelişen ülkemizin başta yakın coğrafyamız olmak üzere tüm dünyada söz sahibi olması ve her anlamda liderliğini sürdürebilmesi için geleceğimizin en önemli unsurunun yetişmiş insan gücü olduğunu ve bu noktada üniversitelere düşen görevin önemine dikkat çekti.

Bu kapsamda 20.000’e yakın öğrencisi ve 1.500’e yakın akademik ve idari personeliyle Üniversite’nin önemli gelişmelere imza attığını ve bu yolda büyük bir mesafe kat ettiklerini ifade eden Prof. Dr. Alkan, bu gelişmelerin bağımsız kurumlarca yapılan değerlendirmelerle de belgelendirildiğini hatırlattı.

Rektör Prof. Dr. Alkan, Üniversite bünyesinde oluşturulan Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ile konulara daha profesyonel yaklaşıldığını ve engelli öğrencilere teknik ve sosyal destekler verme amacıyla yoğun çalışmalar yapıldığını vurgulayarak, “Üniversitemiz, eğitim hayatında ihtiyaç duydukları tüm gereksinimler için her zaman öğrencilerimizin yanındadır. İnşaatı tamamlanan ve devam eden tüm binalarımızda engelli öğrencilerimiz ve personelimizin ihtiyaçlarına uygun projelendirmeler yapılmakta ve öğrencilerimizin çok daha kaliteli ortamlarda öğrenimlerini sürdürebilmeleri hedeflenmektedir. Hitit Üniversitesi olarak engelli personel ve öğrencilerimizle iş birliği içerisinde hareket ederek engelli bireylerin toplumsal hayatın içerisinde mutlu ve huzurlu bir şekilde yer almalarına destek olma gayretindeyiz.” diye konuştu.

Öğrencilerden gelen görüş, tavsiye ve talepleri doğrultusunda “nadir hastalıkların farkındalığı” konusunda bir öğrenci kulübü açılmasına ilişkin çalışmalara başlanılacağı da belirtildi.

Rektör Prof. Dr. Alkan, Engelsiz Öğrenci Birimi ile ilgili çalışmalarından dolayı Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nurcan Baykam’a, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Selen Özakar Akça’ya ve Engelsiz Öğrenci Birimi Temsilcilerine teşekkür etti.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@