“Rejime ve devletine sahip çıkan milletimiz her türlü övgüye layık”

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, , FETÖ askerlerinin kalkıştığı darbe girişimi ile ilgili açıklama yaptı. Dün olduğu gibi bugün de her türlü darbenin karşısında olduklarını belirten Selim Aydın, “Acı olaylara neden olan darbe girişimini gerçekleştirenleri ve buna destek veren tüm güçleri kınıyoruz.” dedi.

Güncel 18.07.2016, 21:37 18.07.2016, 21:38
440
“Rejime ve devletine sahip çıkan milletimiz her türlü övgüye layık”
Darbe girişiminin Türk tarihine kara bir leke olarak geçeceğini de ifade eden Aydın, mesajında 15 Temmuz darbe girişiminin kimsenin onaylamadığını ve buna destek veren tüm güçleri kınadığını bildirdi.
Türkiye Kamu-Sen olarak hiçbir gücün milletin kararının üstünde olmadığını, seçimle gelen iktidarların yine seçimle gitmesinin demokrasi anlayışlarının temelini oluşturduğunu söyleyen Aydın, “Askerimizin polisimize, polisimizin askerimize namlu doğrulttuğu, kendi uçaklarımızın demokrasimizin ve devletimizin kalesi olan Meclisimizi bombaladığı, sokaktaki vatandaşlarımızın üzerine mermiler yağdırıldığı ve yüzlerce can kaybının yaşandığı bu alçakça girişim, Türk tarihine başka bir kara leke olarak geçecektir. Bu olumsuz şartlar içinde tek tesellimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının büyük çoğunluğunun demokrasiden yana tavır alması ve soğukkanlı tutumu sayesinde olayların daha fazla büyüyerek bir iç çatışmaya dönüşmeden önlenmiş, demokratik rejimimizin kesintiye uğramadan yoluna devam edebilmiş olmasıdır.
Bu noktada milletimiz nezdinde son derece saygın ve mümtaz bir yeri olan TSK’nın kurumsal anlamda toplum vicdanında yara almaması, devletimizin kurum ve kuruluşlarıyla eş güdüm içinde faaliyetlerini sürdürmesi ve toplumsal bir bölünme yaşanmaması için gerekli tedbirlerin tez elden hayata geçirilmesi zorunluluğu göz ardı edilmemelidir. Bilhassa devlet içinde asker, polis çekişmesinin baş göstermesi; dört bir yandan iç ve dış düşmanlarla kuşatıldığımız bu tarihi süreçte devlet işleyişimizi zaafa uğratacak en büyük tehlike olacaktır” diye konuştu.
Bu kapsamda ülkede yaratılan kutuplaşma, ayrıcalıklı kesim yaratma çabası ve hukukun üstünlüğü ilkesinin sekteye uğratılması girişimlerinin son bulması gerektiğini anlatan Aydın, bundan önceki darbelerin aksine rejim ve devletine sahip çıkan milletin cesaretinin her türlü övgüye layık olduğunu sözlerine ekledi.
(Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
31°
açık
banner303
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@