“Referandum millet ve memleket meselesidir”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şubesi Başkanı Ahmet Saatcı, şu ana kadar siyaset konusunda hassasiyetlerini ifade ettiklerini ancak asla adres ifade etmediklerini belirterek referandum konusunun siyasi parti tekelinde olan bir konu olmadığını anlattı. Anayasa konusunun tüm sivil toplumu ilgilendiren bir konu olduğunu anlatan Saatcı, “Bunu iktidar partisi, muhalefet partisiyle sınırlayarak 'ya oradansın ya buradansın' yaklaşımıyla insanları farklı kulvarlara çekme yarışı olarak görenler hata ediyor. Bu konu millet ve memleket meselesidir" dedi.

Güncel 20.02.2017, 19:46
315
“Referandum millet ve memleket meselesidir”

Türkiye'nin istikrarsızlığı kaldırmayacağını ve parlamenter sistemle başarıyı yakalayamayacağını savunan Saatcı,93 yıllık Cumhuriyet döneminde, 66. Hükümet, istikrarsızlığın yoğun olduğu 38 yıl içinde ise 37 hükümet bulunduğunu bu hikâyeden başarı çıkmayacağını dile getirdi. Türkiye'nin toparlandığı, milletle bütünleştiği dönemlerin ancak parmakla gösterilebileceğini anlatan Saatcı, "15 Temmuz'un nöbetçisi 16 Nisan'ın evetçisiyiz. Bunu net olarak ifade ediyorum. Çünkü biz bu ülkede bir daha antidemokratik süreçler yaşansın istemiyoruz. Biz bu ülkede sabah kalkıp akşama hükümet değişikliği, pazarlıklarla yoğrulan, fırlayan, inen, yükselen borsa ve dolarlar istemiyoruz. Bu ülke büyüsün ve yürüsün istiyoruz" dedi.

Memur-Sen ailesi olarak tarihe karşı sorumluluklarını yerine getireceklerini anlatan Saatcı, bu ülkenin geleceğine dair yatırımın 16 Nisan'da yapılacağını söyledi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-3°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 29 Kasım 2020
İmsak 06:06
Güneş 07:35
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@