“Proje hazırlarken AB öncelikleri dikkate alınmalı”

Vali Necmettin Kılıç'ın himayesinde Çorum Valiliği Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından Turgut Özal Konferans Salonu’nda kamu kurumları, meslek odaları ve STK’lar için Erasmus+ bilgilendirme programı düzenlendi.

Güncel 13.12.2016, 23:12
766
“Proje hazırlarken AB öncelikleri dikkate alınmalı”

Çorum’da proje yapma kapasitesinin geliştirilmesi, kurumlar arası ortak çalışma kültürünün oluşturulması, Kamu-STK işbirliği alanlarının oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen eğitime

Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Seyfettin Zengin, kurum ve kuruluşların temsilcileri ile STK’lardan temsilciler katıldı.

İl Müdürü Seyfettin Zengin’in açış konuşması ile başlayan programda Bayram Gökbulut “Okul eğitimi, Mesleki eğitim”, Hasan Bayram “Yetişkin eğitimi, Yükseköğretim”, Şahin Özcan “Gençlik eğitimi, Gençlik çalışanlarının hareketleri” Seyfettin Zengin “Stratejik ortaklıklar”, Seda Ateş Yağar “İyi proje uygulama örneği”, Mehmet Aydınkal ise “Merkezi projeler” konusunda bilgiler verdi.

Okul eğitim konusunda sunum yapan Bayram Gökbulut, hazırlanan projelerle ülke dışına çıkarak eğitim alan öğrencilerin hayatının değişebildiğini ifade etti. Şu ana kadar 300 den fazla öğrencisinin yurtdışına gittiğini belirten Gökbulut, proje hazırlamak isteyenlerin güncel ve yeni konular seçmesini tavsiye etti. Proje denildiğinde afaki şeylerin hayal edilmesine gerek olmadığını belirten Bayram Gökbulut, küçük projeler de hazırlanabildiğini anlattı. Proje hazırlarken sıfır (0) hata yapmaya özen gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Gökbulut, daha önce %70 durumundaki projelerin geçebilirken artık %91 durumunda bulunan projelerin kalabildiğini ifade etti. Gökbulut, projelerin AB’nin öncelikleri ile harmanlanması gerektiğini söyledi.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@