Prof. Dr. Özkan Rektör Danışmanı

Prof. Dr. Hikmet Ayşegül Taylan Özkan Rektör Danışmanı oldu.

Güncel 31.10.2017, 19:59
991
Prof. Dr. Özkan Rektör Danışmanı

Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hikmet Ayşegül Taylan Özkan, Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan tarafından ‘Rektör Danışmanı’ olarak görevlendirildi.

Yapılan görevlendirmenin ardından Prof. Dr. Hikmet Ayşegül Taylan Özkan yeni görevine başladı. Hitit Üniversitesi internet sitesinde yapılan açıklamada Prof. Dr. Özkan’a yeni görevinde başarı dileğinde bulunuldu.

PROF. DR. HİKMET AYŞEGÜL TAYLAN ÖZKAN KİMDİR?

Babasının görevi sırasında Çankırı'da doğdu. İlkokulu Çankırı ve Muğla'da tamamladı. Ortaokul ve lise eğitimimi İzmir Karataş Lisesi’nde sürdürdü. 1989 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra iki yıl süre ile Sivas Şarkışla Merkez Sağlık Ocağında mecburi hizmetini tamamladı. Sırasıyla İzmir'de Ballıkuyu Sağlık Ocağı'nda ve Urla Devlet Hastanesinde çalışırken hem Parazitoloji Doktora eğitimini hem de Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümündeki ikinci üniversite eğitimini sürdürdü. 1996 yılında davet üzerine geldiği T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Projesi Genel Koordinatörlüğü'nde çeşitli birimlerin sorumluluklarını yürüttü.

2001’de Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığında görev alarak, Ulusal Parazitoloji Referans Laboratuvarının kurulması ve yönetilmesi yanısıra Norm Kadro, Kalite, Laboratuvar Güvenliği Kurulu, Hastane Enfeksiyonları Bilimsel Danışma Kurulu ve birçok bilimsel danışma kurulunda yönetici veya üye olarak çalıştı. Kurum içi ve dışı yüzlerce hizmet içi eğitimin koordinasyonuna ve verilmesine katkıda bulundu. Türk Hijyen ve Deneysel Biyoloji Dergisi Editörlüğü'nü 2012 yılına kadar sürdürdü. Halen söz konusu dergininin editör yardımcısı, PLOS Neglected Tropical Diseases yardımcı editörü ve Flora Dergisi Yayın Yürütme Kurulu üyesidir.

İngiltere, Amerika, Japonya, İsrail'de, Dünya Sağlık Örgütü/Cenevre'de doktora öncesi ve sonrasında burslu eğitimler aldı. Farklı üniversitelerde lisans ve lisans sonrası eğitim verme tecrübesi edindi. Bir çok kitapta bölüm yazarı olarak ayrıca ulusal ve uluslararası farklı projelerde araştırmacı ve yürütücü olarak görev aldı. Aralık 2008'de Doçent oldu. 2012-2014 yıllarında Bulaşıcı Hastalıkların Sürveyansı ve Kontrolü AB Projesi'nde Laboratuvar Komponenti Kooordinatörlüğünü yürüttü. Mart 2013'de Hitit Üniversitesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığına atandı. 2014'de profesörlük ünvanını aldı.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@