Prof. Dr. Fatih Duman’a Bilimsel Telif Eser ödülü

Hitit Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Duman ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldı.

Güncel 31.12.2019, 22:59 18.02.2021, 19:43
809
Prof. Dr. Fatih Duman’a Bilimsel Telif Eser ödülü

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bulunan TÜBA – TÜBİTAK Uluslararası Akademi Ödülleri, TÜBA-GEBİP (Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı) ve TÜBA-TESEP’ten (Bilimsel Telif Eser) oluşan TÜBA ödüllerinin sahipleri açıklandı.

Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Duman, 2018 yılında yayınlanan “Demokrasi ve Muhafazakarlık: Gerilim Risk ve İmkanlar” adlı eseriyle TÜBA-TESEP ödülleri kapsamındaki 6 bilim insanından birisi olarak Kayda Değer Eser (Mansiyon) ödülüne layık görüldü.

Prof. Dr. Fatih Duman’a ödülü Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edildi. Önceki gün yapılan törene Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, HİTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, üniversite rektörleri ile akademisyenler ve davetliler katıldı.

TÜBA-TESEP ödülleri, tüm bilim alanlarında üniversite düzeyinde nitelikli Türkçe bilimsel telif eser yazım ve yayınını teşvik amacıyla veriliyor. 2008’de başlatılan ve 2016’ya kadar TEÇEP adı altında telif ve çeviri eserlerin ödüllendirildiği program, 2017 yılından itibaren de telif eserleri teşviki amaçlayan TESEP olarak devam ettiriliyor.

Hitit Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada “Öğretim üyemiz Prof. Dr. Fatih Duman’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” denildi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@