Pınar Koleji öğrencileri üniversiteleri gezdi

Pınar Koleji Anadolu Lisesi, mesleki tanıtım çalışmaları kapsamında lise öğrencilerine yönelik, Ankara’da bulunan Hacettepe, Bilkent ve Atılım Üniversitelerine gezi düzenledi.

Güncel 11.04.2019, 21:20
444
Pınar Koleji öğrencileri üniversiteleri gezdi

Gerçekleştirilen geziye Pınar Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Sadık Genç ile birlikte 86 öğrenci katıldı. Gezi ile ilgili bilgi veren Sadık Genç, Pınar Koleji olarak Üniversite tanıtım gezilerinin öğrencilerin kariyer planlarını yapmalarında yardımcı ve seçimlerinde yol gösterici olduğunu bildiklerini; üniversite kültürü, olanakları, bölümler, öğrenci yaşamı vb. konularda yerinde bilgiler edinmenin öğrencilerin motivasyonlarını artırdığına ve bakış açılarını daha da genişlettiğine inandıklarını kaydederek, amaçlarının üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olabilmek, motivasyonlarını artırmayı sağlamak, istedikleri ve hedefledikleri üniversiteleri yerinde ziyaret etmelerini ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerine yardımcı olmak, meslekler hakkında öğretim üyelerinden, üniversite ve üniversitede yaşam hakkında tanıtım biriminde görevli üniversite öğrencilerinden bilgi almalarına yardımcı olmak olduğunu ifade etti.

Öğrencilere üniversiteyi ve lisans programlarını doğrudan tanıma olanağı sunulan gezide; öğrencilerin bölümler hakkında bilgi aldığını belirten Genç, Üniversitelerin fiziki yapısını, sosyal etkinlik alanlarını tanıma fırsatı elde edildiğini, öğrencilerin heyecanlanmalarını ve etkilenmelerini sağlayarak üniversitenin genel havasını teneffüs etme imkânı bulmalarını sağladıklarını vurguladı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
açık
banner303
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 05:32
Güneş 06:56
Öğle 12:29
İkindi 15:23
Akşam 17:52
Yatsı 19:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@