Pazarcı esnafının geçici tezgâh açacağı yer belli oldu

Çorum Belediyesi’nin tadilat çalışmaları dolayısıyla bir süredir faaliyeti durdurulan Çarşamba Pazarı’na alternatif geçici ve kalıcı bir pazar yeri için çalışmalar hızla devam ediyor.

Güncel 23.01.2017, 23:22 24.01.2017, 00:05
3216
Pazarcı esnafının geçici tezgâh açacağı yer belli oldu

Bu konuda Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan da pazarcı esnafına sunacakları geçici pazar yerinde ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’la birlikte incelemelerde bulundu. Candan ve Kılıç’a yer incelemesinde Zabıta Müdürü Mustafa Kanat, ÇESOB Başkan Vekili Recep Gür, ÇESOB Yönetim Kurulu üyeleri Lütfü Barut ve Ömer Latif Akdağ da eşlik etti.

Pazarcı esnafına Ulumezarlık civarında bulunan Suhubi Rumi Sokak’ta yeni pazar yeri yapılana kadar geçici tezgâh açmalarını sağlayacaklarını ifade eden Turhan Candan, sokağın Çarşamba günleri trafiğe kapatılacağını ve sokağın tümüyle pazarcı esnafına tahsis edileceğini söyledi.

Geçici pazar yeri için düşünülen sokakta açıklamalarda bulunan Candan, şöyle konuştu:

“Çarşamba Pazarı’nda yapmakta olduğumuz tadilat nedeniyle pazar yerinde satış yapmakta olan esnafımız için ÇESOB Başkanımız Yalçın Kılıç Bey’le bir süredir yeni yer arayışı için istişare ediyoruz. Bugün ÇESOB Başkanımız ve değerli heyetiyle geçici bir çözüm olsun diye bir çalışma yapmak için bir araya geldik. Belediye Başkanımız bu konuda çok hassasiyetli ve pazarcı esnafının mağdur olmaması için bizlere gereken talimatı verdi. Bizde bu çerçevede bugün bu bölgede bir inceleme yapıyoruz. Bu sorunu bu hafta geçici de olsun çözeceğiz.”

Pazar yeri için kalıcı düşündükleri bölgenin de mevcut olduğunu ve ilerleyen günlerde bu bölgeyi de kamuoyuyla paylaşacaklarını dile getiren Turhan Candan, “Belirlenen bölgeye Belediye Başkanımız Sayın Muzaffer Külcü modern bir sebze ve meyve pazarı inşa etmekte kararlı. İnşallah bu bölge imarda da işaretlendikten sonra kalıcı bir pazar yerini esnafımıza kazandıracağız. Bu arada değerli ÇESOB heyetine teşekkür ediyorum. Çünkü bizlerle tamamen esnafımızın mağduriyetini giderme hususunda işbirliği içerisinde gayretleri oldu. Bizde geçmişten bugüne esnaflarımızın sorunlarını çözmek için kendileriyle tamamen çözüm odaklı bir anlayış çerçevesinde hareket ediyoruz” dedi.

ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ise, pazarcı esnafının mağduriyet yaşamaması için gösterdiği gayretlerinden dolayı Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan aracılığıyla Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye ayrıca teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@