Özkan Şanal: “ÇESOB herkese açık olacak”

Seçilmesi halinde hesabını veremeyecekleri hiçbir işin altına ellerini koymayacaklarını belirten Özkan Şanal, söz verdikleri tüm işleri tamamlayacaklarını, esnaf için yeni projeler üreteceklerini bildirdi.

Güncel 02.05.2014, 23:28 02.05.2014, 23:28
466
Özkan Şanal: “ÇESOB herkese açık olacak”

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Adayı ve Çorum Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Özkan Şanal, ÇESOB’u tek bir başkan olarak değil, tüm oda başkanları ile yönetmek için aday olduğunu söyledi.

“Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir işin altına elimizi koymayacağız” diyerek yola çıktıklarını belirten Şanal, “3 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak olan Birlik Başkanlığı seçimlerinin başta esnaf ve sanatkarımız olmak üzere odalarımız, birliğimiz ve Çorum’umuz için hayırlara vesile olmasını ve bunun yanında tüm esnaf kardeşlerimize ve Çorum halkına Regaib kandilinin hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum” dedi.

Tüm esnafın sorunlarının kendi sorunları olduğunu kaydeden Şanal, aldığı aile kültürü sebebiyle her zaman sözde değil özde iş yaptığını söyledi.

Aday olmasındaki en büyük etkenin çeşitli vaatlerle kandırılan esnafa, bundan sonra kapalı kapılar arkasında iş yapmadan açık şeffaf bir yönetim gösterecekleri vurgulayan Şanal, hesabını veremeyecekleri hiçbir işi kimsenin yaptıramayacağını ve bunun içinde yapacakları her işi kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade etti.

Şanal, “Esnafın menfaati için onlara faydalı olabilmek amacıyla Valilik, Belediye gibi bütün kamu kurum ve kuruluşlarla kavgalı olmayıp, herkesle iyi geçineceğiz. Ayrıştırıcı değil her zaman birleştirici olacağız. Kamu kurum ve kuruluşlardan, Konfederasyondan aldığımız destekleri esnafın yararına olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Hiçbir zaman vaat edip altından kalkamayacakları işlere kalkışarak esnafı kandırmayacaklarını belirten Özkan Şanal, yeri belli olmayan Ahi Evran Projesi gibi proje üretmediklerini vurguladı ve “ÇESOB’un güvenini sarsmayacağız” ifadelerini kullandı.

Şanal, ÇESOB’un birkaç kişinin tekelinden çıkıp, her esnafın ve Çorum insanının rahatlıkla gelebileceği yer olacağını vurguladı.

Ar-ge çalışması kapsamında OKA ve Avrupa Birliği projelerinden esnafı faydalandırabilmek için tüm çabalarımızı göstereceklerini söyleyen Şanal, bugün yapılacak seçimlerin Çorum esnaf ve sanatkarları için hayırlara vesile olmasını dileyerek, oy kullanacak tüm oda başkan ve yöneticilerini de akli-selim davranarak kendisine destek vermeye davet etti.
(Hacı ODABAŞ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@