“Özelleştirmeye karşıyız”

Saadet Partisi (SP) Çorum Merkez İlçe Teşkilatı yönetimi dün Şeker-İş Sendikası İşyeri Temsilciliği’ni ziyaret etti.

“Özelleştirmeye karşıyız”

Saadet Partisi (SP) Çorum Merkez İlçe Teşkilatı yönetimi dün Şeker-İş Sendikası İşyeri Temsilciliği’ni ziyaret etti.

04 Mart 2018 Pazar 20:45
“Özelleştirmeye karşıyız”

Türk-İş İl Temsilcisi ve Şeker-İş Şube Başkanı Sefer Kahraman’ın ev sahipliğindeki ziyarete SP Merkez İlçe Başkanı Orhan Sakınmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bazı partililer katıldı.

Şeker-İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyeleri’nin de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Orhan Sakınmaz, şeker fabrikalarının özelleştirmesine karşı olduklarını açıkladı.

Çorum Şeker Fabrikası’nı da içine alan özelleştirme sürecini yorumlayan Sakınmaz, Şeker-İş’in başlattığı kampanyayı desteklediklerini söyledi.

“Milli Görüş hareketi olarak her zaman yanınızda olduk ve olmaya devam edeceğiz” diyen Sakınmaz, şöyle konuştu:

“Erbakan denilince akla fabrikalar gelir. Malesef bugünkü zihniyet, devlete ait fabrikaları tek tek satmaya devam ediyor. Geçmişte Çimento Fabrikası’nın özelleştirilmesi sonrası yaşanan işçi mağduriyetlerini hepimiz hatırlıyoruz. Aslına bakarsanız ben de özelleştirme kurbanıyım. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde çalışıyordum. Özelleştirme sonucu işsiz kaldım.

“ABD İSTİYOR DİYE SATIYORLAR”

Şeker, stratejik öneme sahip bir ürün. Bu sektör, tarımdan hayvancılığa, nakliyeden ticarete kadar pekçok insanı içine alıyor. Bugün ABD istiyor diye şeker fabrikalarını satıyorlar.

2023 yılına kadar Türkiye’de nişasta bazlı şekere (NBŞ) geçiş öngörülüyor. İnsan sağlığını tehdit eden NBŞ’ye karşı şeker pancarı üretiminin devam etmesini savunuyoruz. Zira 170 bin üretici, şeker pancarı tarımından geçimini sağlıyor. Bu durum pek çok hayvan yetiştiricisini de yakından ilgilendiriyor.

Erbakan Hocamız’ın yolunda yürüdüklerini iddia edenler, O’nun açtığı fabrikaları satıp kapatıyorlar. Kalkınmanın yolu üretimden geçer. Saadet Partisi olarak özelleştirmeye karşıyız ve bu haklı davada üretici ve çalışanların yanındayız.”

“MÜCADELEMİZDE YALNIZ DEĞİLİZ”

SP Merkez İlçe Teşkilatı yönetimini kabulünde konuşan Türk-İş İl Temsilcisi ve Şeker-İş Şube Başkanı Sefer Kahraman, “Terimizin son damlasına kadar bu haklı mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.

“Bu zor dönemde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz” diyen Sefer Kahraman, şeker fabrikalarının Türkiye için olmazsa olmaz olduğunu söyledi.

Bugüne kadar çalışanlarla ilgili hiçbir eylem düzenlemediklerine dikkat çeken Kahraman, daima şeker sanayinin en önemli aktörleri arasındaki üreticilerin sesi olduklarını kaydetti. (Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 04.03.2018 23:53

banner155