"Oyunları bozarak yolumuza devam edeceğiz"

AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Türk Diyanet Vakıf-Sen Çorum Şubesi'nin istişare toplantısına katıldı.

Güncel 21.03.2017, 20:14 21.03.2017, 20:17
619
"Oyunları bozarak yolumuza devam edeceğiz"

Türk Diyanet Vakıf Sen Çorum Şubesi Başkanı Mustafa Ünlü, yönetim kurulu üyeleri ve sendika üyeleri ile bir araya gelen Milletvekili Ceylan, 16 Nisan'da yapılacak olan ve anayasa değişikliği paketini içeren referandumla ilgili bilgiler verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Mustafa Ünlü, "Türk Diyanet Vakıf Sen olarak devlet için, millet için milli iradenin yanında durarak referandumda 'Evet' diyoruz" diyerek, fitnecilere asla itibar etmeyeceklerini vurguladı.

Toplantıya katılarak Diyanet camiasının sorunlarını dinleyen, her zaman ve her koşulda yanlarında olduğunu ifade ettiği Milletvekili Ceylan'a teşekkür eden Ünlü, sendikal çalışmalar ve yaşadıkları sorunlardan bahsetti.

Milletvekili Ceylan ise 16 Nisan'da yapılacak referandum öncesi sendika üyelerini yeni anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi konusunda bilgilendirdi.

Referandumun temel amaçları konusunda da bilgilendirmede bulunan Ceylan, en büyük hedeflerinin ülkede yaşanan terör olaylarını tamamen bitirmek, şehit acılarına son vermek, anaların gözyaşını dindirmek huzurlu, güvenli, istikrarlı bir ülke haline gelerek birlik ve beraberliği, kardeşlik ortamını pekiştirmek olduğunu dile getirdi.

Ceylan, "Evet" kararıyla birlikte Türkiye'nin 2023 hedefleri başta olmak üzere 2053 ve 2071 hedeflerine daha hızlı ve daha emin adımlarla ulaşacağının altını çizdi.

 “Tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet olacağız. 80 milyon insanımızı birlik ve beraberlik içerisinde tüm renkleri bir araya getirerek yolumuza devam etmek zorundayız” diyen Ahmet Sami Ceylan, bu toprakların çok badireler atlattığını, bundan sonra da bu oyunları bozacaklarını ifade ederek, “Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bize düşen 15 Temmuz ruhuyla birlik olmak, dik durmak ve devletimizin yanında olmaktır. Bu vatanın yiğit evlatları hiçbir zaman bu vatanın bölünmesine müsaade etmeyecektir. Bayrağın inmesine, ezan seslerinin dinmesine izin vermeyeceğiz. Bu devletin bölünmesine, bu milletin parçalanmasına asla izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-1°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:10
Güneş 07:40
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:20
Yatsı 18:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@