Örgel’in “Aşk bir şey değildir” oyununu Trabzon Devlet Tiyatrosu sahneleyecek

Şahin Örgel’in kaleme aldığı “Aşk Bir Şey Değildir”, son yıllarda ödenekli tiyatrolar başta olmak üzere amatör, profesyonel pek çok tiyatro tarafından sahneye taşınan bir tiyatro oyunu oldu.

Güncel 31.08.2020, 19:47
285
Örgel’in “Aşk bir şey değildir” oyununu Trabzon Devlet Tiyatrosu sahneleyecek

Örgel’in 2007 yılında kaleme aldığı Aşk Bir Şey Değildir’de hikâyesine tanıklık edilen Nihal ve Tekin çifti üzerinden, aşk, evlilik, bağlılık, güven gibi temel konular bir kez daha gözlemleme fırsatı bulunurken aynı zamanda insana dair olan pek çok sürece de bakma imkânına sahip olunuyor.

Günümüz insanının temel açmazlarından sayılan birlikteliği sürdürme; güven, saygı ve aşkı muhafaza etme halinin pek çok açıdan süreçlerinin mizahi bir dille sunulduğu oyunda, zaman zaman da düşündüren ve alttan alta tartışmaya açılan konular seyirciye ulaşıyor.

Pandemi sonrası perdelerini yeniden açmaya hazırlanan Devlet Tiyatrolarının ilk tur ilk oyunlarından biri de yine Aşk Bir Şey Değildir oldu. Trabzon Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan başarılı eser 3 Eylül’de Trabzon DT Haluk Ongan Sahnesinde Prömiyer yapacak. Oyunun Yönetmeni Can Ali Çalışandemir… Aşk Bir Şey Değildir’de Nihal’i Selin Poyraz, Tekin’i Gürkan Erarslan canlandırırken, Erkan Akçelik, Ebru Karahasan, Özge Arslan’da oyunda görev alan diğer isimler oldu.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@