Organik tarım için Çekya’ya gittiler

Mehmetçik Anadolu Lisesi tarafından, Avrupa Birliği Erasmus+ Programı kapsamında Çekya, Romanya ve İsveç’ten bazı okullar ve İzmir Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi’nin ortaklığında yürütülen “Sağlıklı Gelecek Nesiller ve Sürdürülebilirlik İçin Okullarda Organik Gıda Üretimi” projesi tamamlandı.

Güncel 20.05.2018, 20:15
926
Organik tarım için Çekya’ya gittiler

Proje kapsamında okul bahçesinde oluşturulan sera ve açık ekim alanında çilek, domates, biber, marul, salatalık, patlıcan, dereotu ve maydanoz gibi farklı sebze ve meyveleri organik bir şekilde yetiştiren öğrenciler ayrıca organik tarım konusunda seminer ve toplantılara katıldılar.

Bastırılan gazete ve broşürlerin yanı sıra düzenlenen Tarım Şenliği’nde projeyi yurttaşlara da tanıtma fırsatı bulan Mehmetçik Anadolu Lisesi öğrencileri, proje ortaklarının çalışmalarını yerinde incelemek üzere İzmir, İsveç ve Romanya’daki okulları ziyaret ettiler.

Projenin son etkinliği ise Okul Müdürü İsmail Madan, Proje Yürütücüsü Ramazan Arslan, okul öğretmenleri Abdulhalik Kürşat Arık ve Ahmet Şahin Şenöz ile 5 öğrencinin katılımıyla Çekya’da yapıldı.

Çekya’daki organik tarım yapan çiftçi ve seraları gezen Mehmetçik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ayrıca modern tarım uygulamaları, hayvan bakımevi ile üniversitelerin hayvan ve bitki bölümlerini yerinde incelediler.

Proje kapsamında Mehmetçik Ailesi, Prag ve çevre şehirlerin tarihî ve doğal güzelliklerini de görme fırsatı buldular.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@