“Önemli olan millete hizmet”

İl Kadın Kolları Başkanı Arife Betül Gülgün ve yönetiminin partiden değil görevlerinden istifa ettiğini söyleyen Ceylan, “Bu bir bayrak yarışışıdır ve her zaman bu tür değişiklikler olabilir. Önemli olan bu büyük aile içinde kişisel hedefler değildir. Yönetimde olmak değil partinin hedefleri dikkate alınmalıdır” diye konuştu.

Güncel 04.05.2014, 21:45 04.05.2014, 22:23
531
“Önemli olan millete hizmet”

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, AKP ilçe kadın kolları başkanları ve bir süre önce istifa eden il kadın kolları yöneticileriyle bir araya geldi.

Parti binasında yapılan toplantıda AKP İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, İl Kadın Kolları Başkanı Arife Betül Gülgün ve yönetim kurulu üyelerinin istifalarına ilişkin açıklamada bulundu. Millete hizmet hedeflerinden sapma olmadığını belirten Ceylan iktidara geldiklerinden beri Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” olduğunu söyledi.

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Arife Betül Gülgün ile Yönetim Kurulu’nun geçtiğimiz günlerde istifa ettiğini hatırlatan İl Başkanı Ceylan önceki gün İlçe Kadın Kolları Başkanları ile istifa eden İl Kadın Kolları üyeleriyle birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek Arife Betül Gülgün ve yönetiminin sadece görevlerinden istifa ettiğini ve partiden ayrılmadıklarını vurguladı.

İl Kadın Kolları Başkanı Gülgün ve yönetiminin görevden affını istediklerini ancak daha sonra kamuoyunda partiden de ayrıldıkları yönünde bir algının oluştuğunu söyleyen Ceylan, “Biz 30 Mart seçimlerinden sonra yaptığımız değerlendirmede İl Kadın Kolları’nın bir değişime, yeniliğe ve heyecana ihtiyaç duyduğunu gördük. Bunun üzerine Arife Betül Gülgün kardeşimiz ile ve Yönetim Kurulu görevlerinden istifa ettiler. Yaptıkları açıklamada yanlış anlamalar oluştu. İl Kadın Kolları’ndan affını isteyen kardeşlerimizle beraber bu toplantıyı yapıyoruz. Kadın Kolları yöneticilerimiz partiden istifa etmediler. Üyelikleri devam ediyor. Onların tecrübelerinden her zaman yararlanmaya devam edeceğiz. Bu süreçte yapılacak başkan atamasından sonra 50 kişilik yönetim kurulu ve 14 mahallenin temsilciliklerini de kısa sürede kuracağız” dedi.

AKP’nin büyük bir aile olduğunu belirterek bu aile içinde nöbet değişimlerinin her zaman olabileceğini, kendisinin 4. İl başkanı olduğunu ve bayrağı daha ileri taşıyacaklara devredeceklerini söyleyen Ceylan, “Önemli olan kişisel hedefler değildir. Yönetimde olup olmamak önemli değildir. Bu aile içinde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere gösterdiği hedefe doğru ilerliyoruz. Millete hizmet hedefimizden sapma yoktur. Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözünü kendimize şiar edindik” şeklinde konuştu.

Önlerinde yoğun tempolu bir dönemin olduğunu, 30 Mart’ta yakaladıkları başarıyı Cumhurbaşkanlığı seçiminde de yakalayacaklarına inandığını ve ayın son haftasında adaylarının belli olacağını ifade eden AKP İl Başkanı Ceylan bugüne kadar başarılı bir çalışma sergileyen Arife Betül Gülgün, Yönetim Kurulu üyeleri ve İlçe Kadın Kolları yöneticilerine teşekkür etti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandık kurullarında 3 bayan, 3 genç ve 3 ana kademe olmak üzere 9 kişilik görevlendirme yapılacağını belirterek burada Kadın Kolları’na yine önemli görevler düşeceğini söyleyen Ceylan, çalışmalarını hızlı şekilde tamamlayarak seçime hazır olacaklarını sözlerine ekledi.(Volkan SINAYUÇ)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@