“Önceliğimiz can güvenliği”

Albayrak İlkokulu'nun bahçesinde bulunan trafo binasının bulunduğu yerden taşınması yada boyanarak güzelleştirilmesini isteyen Albayrak İlkokulu Okul Aile Birliği'nin taleplerine yönelik açıklama yapan YEDAŞ Çorum İl Koordinatörlüğü, trafo binasının taşınmasının bölgede yer sıkıntısı olmasından dolayı zor olduğunu bildirdi.

Güncel 30.11.2014, 23:01 30.11.2014, 23:02
709
“Önceliğimiz can güvenliği”
Çorum ilinde bazı bölgelerde yer alan trafo binalarının yerinin değiştirilmesi veya boyanarak güzelleştirilmesi yönünde müşterilerinden gelen taleplere cevap veren YEDAŞ, "Önceliğimiz 'Can ve Mal Güvenliği'dir" dedi

Çorum ili merkezinde yer alan Albayrak İlkokulu'nun bahçesinde bulunan trafo binasının bulunduğu yerden taşınması yada boyanarak güzelleştirilmesini isteyen Albayrak İlkokulu Okul Aile Birliği'nin taleplerine yönelik açıklama yapan YEDAŞ Çorum İl Koordinatörlüğü, trafo binasının taşınmasının bölgede yer sıkıntısı olmasından dolayı zor olduğu belirtilirken, "Belediye ile yapılan görüşmeler çerçevesinde Çorum ilindeki dış görüntüsü bozulmuş tüm trafo merkezlerini, Çorum Belediyesi ile müşteren; 'Göze hoş gelecek resimlerle' boyama çalışması kararı alınmış olup, birçoğu tamamlanmıştır. Albayrak İlkokulu için Çorum Belediyesine talepte bulunulmuştur. Okul bahçesinde ve benzeri bölgelerde yer alan trafo merkezlerini ise, dağıtım merkezlerini yenileme çalışmaları kapsamında telfens ile çevrilmesi planlanmaktadır" denildi.

TRAFO BİNALARI YENİLENİYOR
Çorum İl Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Şirketimize ait bazı trafo binaları, Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) döneminde 1970'li yıllarda okul bahçesi ve benzeri bölgelere tesis edilmiş, 2002 yılında ise Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) tarafından tadilattan geçmiştir. İlgili trafo binalarının YEDAŞ'ın sorumluluk alanına girmesiyle birlikte dağıtım şebekesi yenileme yatırımları ve çalışmaları kapsamında yenilenmekte ve Çorum Belediyesi'nce gösterilen uygun yerlere taşınmaktadır. Buna bağlı olarak taşınması zor olan Albayrak İlkokul bahçesinde yer alan trafo binasının içi modüler hücreye, bina giriş ve çıkışları ise yer altı kablolu olacak şekle getirilmiş olup; hali hazırda tehlike oluşturulabilecek tüm unsurlar ortadan kaldırılmıştır. Trafo binasının bulunduğu bölge, çarşı içerisi olması ve Çorum Valiliği de dahil olmak üzere büyük çaplı elektrik enerjisi dağıtımının merkezi olduğundan önem arz etmekte ve trafo binasının taşınması yönünde müsait bir bölge olmaması nedeniyle sıkıntı çekilmektedir. Müşteri Memnuniyeti Politikası'nda önceliğini 'Can ve Mal Güvenliği' ilkesine dayatan Şirketimiz, Çorum Belediyesi ile birlikte almış karar doğrultusunda, taşınmasına uygun yer bulunması halinde trafo merkezlerinin taşınması, yer bulunamaması halinde ise trafo binalarında göze hoş gelen resimlerle boyama yapılması kararı alınmıştır. Ayrıca, Şirketimizce okul bahçesinde ve benzeri bölgelerde yer alan trafo merkezlerini, dağıtım merkezlerini yenileme yatırımları ve çalışmaları kapsamında telfens ile çevrilmesi planlanmaktadır" denildi.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@