OKA’dan sivil toplum buluşması

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Çorum Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Özden Özgür Yalçın, 16 Nisan 2014 tarihinde Samsun’ da yapılacak sivil toplum buluşması ile ilgili bir açıklama yaptı.

Güncel 02.04.2014, 22:59 02.04.2014, 22:51
479
OKA’dan sivil toplum buluşması

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Çorum Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Özden Özgür Yalçın, 16 Nisan 2014 tarihinde Samsun’ da yapılacak sivil toplum buluşması ile ilgili bir açıklama yaptı.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın kamu kesimi, özel kesim ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek, kaynakların yerinde ve etkin kullanımını sağlamak ve yerel potansiyeli harekete geçirmek suretiyle, ulusal kalkınma plânı ve programlarda öngörülen ilke ve politikalarla uyumlu olarak bölgesel gelişmeyi hızlandırmak, sürdürülebilirliğini sağlamak, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak üzere bir dizi çalışma yürüttüğünü söyleyen Yalçın, bu çalışmaların temelinde insan kaynaklarının geliştirilmesi ve güçlü bir sivil toplum oluşumunun önemli bir yer tuttuğunu ifade etti. Güçlü bir sivil toplumun tüm çağdaş sistemlerin önemli bir unsuru olduğunu belirten Yalçın, “Demokratik hayatın bakış açısıyla sivil toplum katılımı, çoğulcu düşünmenin en vazgeçilmez unsurlarındandır. Sivil toplum katılımından kasıt, gündelik hayatı etkileyen politika geliştirme ile karar alma ve uygulama süreçlerinde bireylerin de yer almasıdır.

Bu kapsamda, 16 Nisan 2014 tarihinde Samsun’da Sivil Toplum Buluşması düzenlenecektir” dedi.

Buluşma ile Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illeriyle beraber tüm Türkiye’den sivil toplum örgütleri temsilcilerinin ve gençlerin ulusal çapta faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmesinin sağlanacağını bildiren Yalçın, “Türkiye’de sivil toplumun mevcut yapısı, yasal çerçevesi, sivil toplumda yaşanan zorluklar ve sivil topluma sunulan imkânlar tartışılacaktır. Etkinlikte konuşmacı olarak katılması öngörülen kurumlar arasında Sosyal İnovasyon Merkezi, TÜSEV, İçişleri Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Avrupa Birliği Bakanlığı gibi kurumlar bulunmaktadır.

Etkinliğe katılmak isteyen kurum ve kişilerin tce@oka.org.tr adresine katılım durumlarını 11 Nisan 2014 tarihine kadar bildirmeleri gerekmektedir. Bununla birlikte, etkinlikte stant açarak kurumlarının faaliyetlerini tanıtmak isteyen sivil toplum örgütleri aynı adrese bu isteklerini bildirebilirler” dedi.
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner303
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:55
Yatsı 21:27

Gelişmelerden Haberdar Olun

@