OKA’dan proje teşekkürü

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) yönetim kurulu toplantısı Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında Amasya’da gerçekleştirildi.

Güncel 05.12.2019, 22:10
327
OKA’dan proje teşekkürü

Toplantıya Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Samsun Valisi Osman Kaymak, Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Amasya İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Eraslan, Çorum İl Genel Meclisi Başkanı Osman Günay, Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve diğer yetkililer katıldı.

Dönem Başkanı Amasya Valisi Dr. Osman Varol açılışta konuşma yaparak sonuçları geçtiğimiz haftalarda açıklanan toplam 34 milyon TL’lik hibeler için proje hazırlayan kişi kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemizde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere yerel yöneticiler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer ilgili aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirerek bölgenin gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten OKA’nın 29 Kasım’da yapılacak toplantısının aynı tarihteki Vilayetler Birliği Genel Kurulu nedeniyle bugüne kaldığını hatırlatan Vali Varol, 2019 teklif çağrıları kapsamında Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı için 21 milyon, Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı için 7 milyon ve Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı için ise 6 milyon TL’lik hibelere hak kazanan projelerin açıklandığını, sonuçların bölgeye hayırlar getirmesini dilediğini vurguladı.

Amasya Valisi Varol, sözlerine şöyle devam etti; “Bu toplantımızda ayrıca, Kalkınma Ajansımız tarafından uygulanmakta olan fizibilite desteği, teknik destek programı ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan Yatırım Destek Ofislerimizin çalışmaları da ele alınacaktır. Elbette varsa yaşanan aksaklıklara ilişkin alınması gereken tedbirler de görüşülecektir. Son olarak, bu toplantı vesilesiyle Güzel Amasya’mızı teşrif eden ve Yönetim Kurulu toplantımıza katılan Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza katılım ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz”

Öte yandan Vali Mustafa Çiftçi ile OKA Yönetim Kurulu Üyeleri toplantı öncesinde Amasya Valisi Osman Varol’u ziyaret ettiler. Ayrıca Vali Varol ile birlikte diğer OKA yöneticileri Amasya’da Hatuniye Mahallesinde hizmete giren Valilik Konukevi’nde, Şehzadeler Gezi Yolu’nda ve Minyatür Amasya Müzesi’nde incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Osman Varol'un konuşmasının ardından toplantı gündem maddelerinin ele alınmasıyla son buldu.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 06 Aralık 2020
İmsak 06:11
Güneş 07:41
Öğle 12:36
İkindi 14:59
Akşam 17:20
Yatsı 18:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@