OKA'dan proje teklif çağrısı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Mali Destek Programı kapsamında proje teklif çağrısı yaptı.

OKA'dan proje teklif çağrısı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Mali Destek Programı kapsamında proje teklif çağrısı yaptı.

26 Aralık 2017 Salı 15:29
OKA'dan proje teklif çağrısı

Bugüne kadar 579 projeye yaklaşık 105 milyon TL hibe destek sağlamış olan OKA, kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların yararlanabileceği “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı” ve “Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) Ortak Üretim Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden uygun proje başvurularının kendisine sunulması için 27 Aralık tarihi itibariyle ilana çıkacak.
OKA'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı için 18 milyon TL; OSB’lerde Ortak Üretim Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı için 10 milyon TL kaynak tahsis edilmiş olup asgari ve azami destek tutarları aşağıda belirtilmiştir: Asgari tutar 200 bin TL, azami tutar 1 milyon TL. 
Ayrıca Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliği içerisinde yürütmekte olduğu Yeşil Yol güzergâhındaki Kültür-Turizm ve Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi programı kapsamında Samsun’da uygun proje başvurularının kendisine sunulması için 27 Aralık tarihi itibariyle ilana çıkacaktır. Yeşil Yol güzergâhındaki Kültür-Turizm ve Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Mali Destek Programı için 862 bin 500 TL; kaynak tahsis edilmiş olup asgari ve azami destek tutarları aşağıda belirtilmiştir: Asgari tutar 150 bin TL, azami tutar 862 bin 500 TL. 
Söz konusu programlar hakkında 27 Aralık 2017 saat 10.00’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi Toplantı Salonunda Samsun; 27 Aralık saat 14.30’da Amasya Belediyesi Kültür Merkezi, Şehzade Toplantı Salonunda Amasya; 28 Aralık saat 14.30’da 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Adnan Menderes Toplantı Salonunda Tokat ve 29 Aralık saat 14.30’da Çorum Belediyesi Turgut Özal İş Merkezi Konferans Salonunda Çorum illerinde valiliklerin katılımıyla bilgilendirme toplantıları yapılacak. Başvuru rehberi ve eklerinin tamamı ‘www.oka.org.tr’ ve ‘www.kalkinma.gov.tr’ internet sitelerinden temin edilebilir. Başvuruların ‘KAYS (https://kaysuygulama.kalkinma.gov.tr)’ üzerinden son başvuru tarihi 26 Mart 2018 saat 23.59’dur.”