“Öğretmenlik, öğrenen ve öğreten bir meslek”

Çorum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Doğan, öğretmenliğin, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, sürekli kendini yenileyen, öğreten ve öğrenen bir meslek olduğunu dile getirdi.

Güncel 23.11.2020, 20:57
92
“Öğretmenlik, öğrenen ve öğreten bir meslek”

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Doğan, şunları kaydetti:

“Öğretmenlik mesleğini diğer birçok meslekten ayıran en önemli özellik, malzemesi ve meyvesinin insan olmasıdır. İnsanın insan olma vasfını ön plana çıkaran şey, eğitim ve kültürdür. Öğretmen ömür boyu öğrenen ve öğreten insan olmak gibi bir ayrıcalığa sahiptir. Türkiye bugün büyük ve güçlü bir devlet haline gelmişse, bu Türk öğretmeninin eseridir. Öğretmenlerimiz Türkiye’nin nesillerini, kuşaklarını yetiştirmeye devam edecektir. Türk’ün tarihi böylece bu genç kuşakların omuzlarında, zihinlerinde ve gönüllerinde sonsuza kadar taşınacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışığında büyük özveri ve fedakarlık örneği göstererek bizleri yetiştiren, ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan öğretmenlerimiz sevgi ve saygının en büyüğüne layıktırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, en zor şartlarda bile bu kutsal görevlerini layıkıyla yerine getiren ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren cefakar, vefakar değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner443
banner255
banner133
15°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:21
Güneş 07:48
Öğle 12:58
İkindi 15:33
Akşam 17:57
Yatsı 19:19

Gelişmelerden Haberdar Olun

@