“Öğrenciye tatilde ödev yok”

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz yarıyıl tatilinde telafi eğitiminin olmayacağını belirterek öğrencilere tatilde ödev verilmemesini istediklerini, ders saatlerinin azaltılmayacağını ancak içeriğinin hafifletileceğini vurguladı.

Güncel 14.01.2017, 03:24
631
“Öğrenciye tatilde ödev yok”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yarıyıl tatilinde telafi eğitimin yapılmayacağını ve öğrencilere yarıyıl tatilinde ödev verilmeyeceğini kaydetti.

Bakan Yılmaz, Güncellenen Öğretim Programlarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı. Yılmaz, bu taslak programı hazırlanırken yenilerek askı sürecine çıkan öğretim programlarıyla ilgili çalışmaların başlangıcında öğrencilerin üniversitede, çalışma hayatlarında, günlük yaşantılarında başarılı olmaları için gerekli görülen ve talep edilen temel beceri ve yeterliliklerin tespit edildiğini vurguladı.

“Taslak öğretim programlarında öğrenci yeterliklerini Türkiye Yeterlikler Çerçevesinde tanımlamış, 8 yetkinliği kuşatacak şekilde farklı, ulusal ve uluslar arası birikimlere dayanarak belirledik. Yenilenmiş eğitim-öğretim programlarımızla çıkacağımız bu yeni yolda öğrencilerimizin bilgiye ulaşabilecekleri, becerileri ve yeterliliklerini geliştirebilecekleri yolculukta tüm halkımızın katkısının bizler için önemli olduğunu bir kez daha vurguluyorum” diyen Yılmaz, ders sayıları ile ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Öğrencilerin ders saatlerinin azaltılmasını istediğini ama bunun söz konusu olmadığını söyleyen Yılmaz, ancak içeriğinin hafifletilmesi ve azaltılmasının sağlanmasının daha doğru olduğunu kaydetti.

(İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner303
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:55
Yatsı 21:27

Gelişmelerden Haberdar Olun

@