Öğrenciler Barış Manço’yu andı

İnönü Anadolu Lisesi’nde Barış Manço’nun ölümünün 20. Yıldönümü nedeniyle “7’den 77’ye Barış Manço Etkinliği” düzenlendi.

Güncel 01.03.2019, 20:20
327
Öğrenciler Barış Manço’yu andı

Okulun müzik öğretmenlerinden Anıl Doğan’ın hazırladığı anma etkinliğinde okul öğrencilerinden Besra Özdemir, Boratay Ertan ve Nazar yıldırım görev aldı. Etkinlik Barış Manço’nun hayatını anlatan slayt ile başladı. Okul müdürü Nihat Şener ve okulun öğretmen ve öğrencilerinin izlediği etkinlikte Barış Manço’un unutulmaz eserleri olan “Dağlar Dağlar, Dönence, Gül Pembe ve Nane Limon Kabuğu” isimli şarkıları dinlendi. “Nane Limon Kabuğu” adlı esere okul öğrencilerinden Nazar Yıldırım Barış Manço kostümü ile eşlik etti.

Etkinlikte konuşan müzik öğretmeni Anıl Doğan her yaştan insanın sevgisini kazanan usta sanatçı Barış Manço’nun vefatının 20. yılında usta sanatçıyı gençlere tanıtmak ve eserlerinin gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacıyla okulda böyle bir etkinlik düzenlediklerini anlattı.

Okul Müdürü Nihat Şener de etkinliği hazırlayanlara teşekkür ederek Barış Manço gibi sanatçıların unutulmaması ve hep hatırlanmasının gençlerin elinde olduğunu vurguladı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-6°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@