Öğrenciler Almanya’da staj eğitimi görecek

Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Ayaz,T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında 2019 yılı teklif çağrısı dönemi sunulan proje tekliflerinin değerlendirme sürecinin tamamlandığını ifade etti.

Güncel 26.11.2019, 19:36
372
Öğrenciler Almanya’da staj eğitimi görecek

Ulusal Ajansa sunulan 2384 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanların içerik değerlendirmesine alındığını ve her birinin en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirildiğini kaydeden Ayaz, içerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde, 515 proje teklifinin hibe desteği almaya hak kazandığını belirtti.

Okul olarak büyük bir başarıya imza attıklarını ve 2019-1-TR01-KA102-069031 numaralı ‘Avrupa'da İnovatif Staj Eğitimi’ projesinin 31.764 Euro hibe ile kabul edildiğini belirten Okul Müdürü Ayaz, proje kapsamında 15 öğrenci ve 3 refakatçi öğretmenin Almanya'nın Heidelberg, Mannheim, Ludwigshafen, kentlerinde iki hafta Staj Eğitimi yapacağını dile getirdi.

Öğrencilere Almanya’da; iş sağlığı ve güvenliği kuralları öğrenme ve uygulama becerileri kazandırılacağını belirten İbrahim Ayaz, tekniğine uygun olarak bilgisayarla Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, üretimi, Auto CAD programı ve CNC makinelerini kullanma becerileri kazandırılacağını, TS EN ISO standartlarına göre oksi-asetilen kaynak yöntemi, TİG kaynak yöntemi, elektrik ark kaynak yöntemi ve MİG-MAG kaynak yöntemi ile kaynak yapma bilgi ve becerilerin kazanılacağını vurguladı.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-3°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@