“Ödeneklerinizi harcayın”

İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı ilk toplantısı İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya yönetiminde gerçekleştirildi.

“Ödeneklerinizi harcayın”

İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı ilk toplantısı İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya yönetiminde gerçekleştirildi.

04 Haziran 2018 Pazartesi 23:32
“Ödeneklerinizi harcayın”

Toplantıda konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya Köylere Hizmet Götürme Birliklerine gönderilen 3 milyon 861 milyon liradan geriye hala 2 milyon 249 bin liranın durduğunu belirterek bu paranın projeler hazırlanarak harcanmasını istedi.

Kürsüye İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak’ı davet eden ve konuyla ilgili bilgi vermesini isteyen Kaya, projeler konusunda da ilçelere yardımcı olunmasını istedi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak’da 2017 yılında KÖYDES’e aktarılan ödeneğin 3 milyon 860 bin 500 olarak belirlendiğini ifade ederek, Sayıştay denetiminde bu paranın mahale gönderilmesi gerektiğinin ifade edildiğini belirtti. Kendilerinin de proje karşılığı ödenekleri gönderdiklerini belirterek Alaca’nın 480 bin ödeneğinin 409 bin lirasını harcadığını, Bayat ve Boğazkale’nin ödeneğin tamamını harcadığını, Dodurga’nın 150 bin lira ödeneğin 20 bin lirasını harcadığını, İskilip’in 90 bin lirasının gönderildiğini, Kargı’nın 120 bin lira ödeneğinden 34 bin 800 lirasını harcadığını, Laçin’in 150 bin lira ödeneğinden 54 bin 137 lirasını harcadığını, Mecitözü’ne ise ödeneğin tamamını gönderdiklerini anlattı. Konuşmasında Oğuzlar’ın 135 bin lira ödeneğin 7 bin lirasını harcarken Ortaköy’ün 125 bin lirasının durduğunu, Osmancık’ın 490 bin lirasının durduğunu ayrıca Uğurludağ’ın 19 bin 500 lira harcadığını ve geriye 119 bin 500 lirna ödeneğinin durduğunu ifade etti.

Yapılan açıklamaların ardından söz alan bası İl Genel Meclisi üyeleri proje hazırladıklarını ancak kabul edilmediği için parayı harcayamadıklarını anlattı.

İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya ise gerekçe ne olursa olsun bu haftadan itibaren arayışa geçilmesini ve bu paranın harcanmasını istedi. (Erkan BAYATLI)