Nuri Lafcı: “Terörün diliyle barış çağrısı yapmak, barışa değil, teröre hizmettir”

Sağlık-Sen Çorum Şubesi Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hacı Nuri Lafcı, yaptığı yazılı açıklama ile Türk Tabipler Birliği’nin kaos söylemini eleştirdi.

Güncel 03.02.2016, 22:20 03.02.2016, 23:21
555
Nuri Lafcı: “Terörün diliyle barış çağrısı yapmak, barışa değil, teröre hizmettir”

Geçmişte ara rejim ürünü kaos senaryolarına destek veren Türk Tabipler Birliği zihniyetinin, bugün de terör örgütünün kaos söyleminin taşeronluğunu yaparak bir kez daha milletin karşısında yer aldığını anlatan Lafcı, Türk Tabipleri Birliği yönetiminin hastanelere, ambulanslara, sağlık çalışanlarına saldıran terör örgütüyle paralel bir söylem geliştirerek, meslek onurunu çiğnediğini, terör olaylarının yaşandığı Doğu ve Güneydoğu illerindeki hekimlerin büyük bir fedakârlıkla görev yaptığını ancak Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB), sağlık çalışanlarının yaşadığı tehditlere duyarsız kaldığını anlatarak TTB yöneticilerini istifa etmeye çağırdı.
TTB'nin terörü kınamak yerine terörle mücadeleyi eleştiren bir tavır sergilediğini belirten Lafcı, "Bu anlayış, terör karşısında hayatın itibarını savunan kutsal mesleğin mensuplarına açıkça ihanet etmektedir. Geçmişte ara rejim ürünü kaos senaryolarına destek veren TTB zihniyeti, bugün de terör örgütünün kaos söyleminin taşeronluğunu yaparak, bir kez daha milletin karşısında yer almaktadır" dedi.
Terörün diliyle barış çağrısı yapmanın, barışa değil teröre hizmet etmek olduğunu söyleyen Lafcı, yaptığı açıklamada, başta TTB olmak üzere, terörü ve terör örgütünü masum görme ve gösterme çabası olanlara seslenerek, “Milletimizin huzuru ve can güvenliği tehdit altında ise bunun sorumlusu bebek katili terör örgütüdür. Hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımız can güvenlikleri olmadan hizmet vermeye çalışıyorsa, bunun sorumlusu terör örgütüdür. Sağlık kuruluşuna ulaşmak için ambulans bekleyenlere ambulans gidemiyorsa, bunun sorumlusu vatandaşa sağlık hizmeti götürmek için yola çıkan ambulansı engelleyen terör örgütüdür. Amacınız vatandaşlarımızın sağlık hizmeti almalarını sağlamaksa, yapmanız gereken bellidir; terör örgütünü kınayın, silahlarını bırakma çağrısı yapın ya da sağlık mesleğinin onurunu daha fazla kirletmeden bulunduğunuz görevlerden istifa edin” dedi.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
29°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@