Nuhut, “İstihdamı arttıracağız”

Göreve gelmesi halinde ilk işinin kadın ve gençler için “Meslek Edindirme ve Beceri Kursları” açmak olduğunu söyleyen CHP adayı Nuhut, bu sayede kentin alt gelir gruplarının gelirini artırarak istihdama katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Güncel 22.03.2014, 00:15 22.03.2014, 00:15
1134
Nuhut, “İstihdamı arttıracağız”

CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Çorum Belediyesini, üreten ve istihdama katkı sağlayan bir anlayışla yöneteceklerini belirterek, kadınlara ve gençlere yönelik “Meslek Edindirme ve Beceri Kursları” açarak, alt gelir gruplarına yönelik, kentin eğitim seviyesini ve nitelikli çalışan sayısını yükseltmeyi ve istihdama katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı, İşkur ve özel kurumlarla işbirliği yaparak, üretime katkı sağlayan, bilinçli, eğitim seviyesi yüksek, mesleğinde yeterli teknik ve pratik donanıma sahip, geleceğe güvenle bakan bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, ÇORMEK adını verdikleri proje ile “Herhangi bir sebeple eğitimden yoksun kalmış ya da eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalanların mesleki ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

Nuhut, kadınlara ve gençlere yönelik meslek edindirme ve beceri kazandırma kurslarına yönelik açıklamalarda bulundu: “Çorum Belediyesini üreten ve istihdama katkı sağlayan bir anlayışla yöneteceğiz. Sosyal belediyeciliğin gereği olarak, eğitim yetersizliği ve kırsal kesimden kente göç etmeleri nedeniyle eve hapsedilmiş ve aile bireylerine ekonomik anlamda bağımlı yaşamak zorunda kalan bireyler olan kadınların ve meslek sahibi olamayan gençlerin, öncelikle meslek sahibi olmaları, topluma kazandırılmaları, sosyal yaşama katılmaları, gelir düzeylerinin yükseltilmesi ve ‘Ben bu toplumun üretken bir parçasıyım” diyebilmelerini amaçlıyoruz.

Hedef kitlemiz, kentimizde yaşayan, aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunamayan, alt gelir gruplarından, eğitimden mahrum kalmış veya yarıda bırakmış kadınlar ve desteklenmeye muhtaç işsiz gençlerdir. Belirlenecek konu başlıklarında yetişkinlere yönelik meslek edindirme ve beceri kursları açılacaktır. Bu kurslarda kadınlar ve işsiz gençlerin hiç bir ücret ödemeden eğitim görmesi sağlanacaktır. Proje kapsamında katılımcılara kent içinde satış noktaları oluşturmaları ve güçbirliği yapmaları için destek olunacaktır.

Semt pazarlarında ve Belediye ‘ye ait alanlarında katılımcılara satış yeri temin edilerek, katılımcıların gelir düzeylerinin artırılmasına çalışılacaktır. Meslek ve beceri kurslarıyla Katılımcıların eğitim seviyeleri artacak, yaşamsal bilgilerinin artması sağlanarak özgüvenleri artırılacak, topluma üretici kişiler olarak nitelikli işgücü kazandırılacaktır. Bilinçli, eğitim seviyesi yüksek, mesleğinde yeterli teknik ve pratik donanıma sahip, geleceğe güvenle bakan, üreten ve istihdama katkı sağlayan, geleceğe güvenle bakan, mutlu insanlarla birlikte yaşamanın huzurunu tüm Çorumlu hemşerilerimizle birlikte paylaşacağız” dedi.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
sisli
banner303
banner364
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:08
Güneş 07:38
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@