Nihat Örs, Genel Başkan Yardımcısı

Anadolu Eğitim Sendikası Çorum İl Başkanı Nihat Örs, Genel Merkez Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Güncel 15.02.2019, 22:38
717
Nihat Örs, Genel Başkan Yardımcısı

Anadolu Eğitimciler Sendikası’nın geçtiğimiz hafta düzenlenen 5. Olağan kongresinde MYK yedek üyeliğine seçilen AES İl Başkanı Nihat Örs, Şubat 2019’da yapılan MYK Toplantısı’nda alınan karar uyarınca ise Anadolu Eğitim Sendikası Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Sendikal anlamda bundan sonraki çalışmalarına Genel Merkez’de devam edecek olmasının kendisine büyük bir onur verdiğini belirten Nihat Örs: “Eğitim adına yapılacak çok işimiz var. Böyle bir görevle sorumluluğumuz daha da artacak. Elimden geldiğince Çorum’daki ve ülkemizin her yerindeki eğitim çalışanlarının sorunlarını ve çözüm önerilerini gündeme getirmeye çalışacağım” dedi.

Onursal Başkan Cansel Güven’den görevi devralan Genel Başkan Mehmet Alper Öğretici’nin MYK üyeleri, İl -İlçe Temsilcileri ve üyeleri ile AES’in bağımsız sendikacılık anlamında ülkede önemli bir görevi yerine getirdiğini belirten Örs, kurumsal anlamda gücünü anayasadan ve kanunlardan alan, ideolojik olarak hiçbir siyasi anlayışla yakınlık ya da uzaklık ilişkisinde bulunmayan, doğruyu kim söylerse destekleyen, yanlışı kim söylerse karşı çıkan, eğitim odaklı bir sendikacılık örneği verdiklerini kaydetti.

Nihat Örs açıklamasında şöyle dedi: ” Bu toprakların milli ve manevi değerleri, sosyal kazanımları, birlikte yaşama, ötekileştirmeme anlayışı ile devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacak bir toplumun inşa edilmesinde sendikal anlamda üzerimize düşen görevler var. Eğitim bu anlayışın yerleştirileceği en önemli alanların başında geliyor. Bilimsel, akılcı, içinde yaşadığı Türk milletinin değerleri ile barışık, yeniliğe açık, kayırmacılığın olmadığı, eğitimin çalışanlarına hak ettiği değerin verildiği bir eğitim modeli ile dünya ile rekabet edebiliriz. Biz böyle bir modelin uygulanması için mücadele ediyoruz. Gerek eğitim ve eğitim çalışanlarının sorunları ile ilgili kamuoyu oluşturma gerek bakanlıkla iletişim kurma gerekse hukukla ilgili konularda dava açma durumlarında yoğun bir çalışma içinde olan sendikamız, üyelerinden aldığı güçle Türkiye’de bağımsız sendikacılığın öncüsü olmaya devam edecektir.”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@