Naki Özkubat Borsa Başkanlığı’na aday

İşadamı Naki Özkubat, Çorum Ticaret Borsası Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Güncel 12.04.2018, 19:20
1564
Naki Özkubat Borsa Başkanlığı’na aday

Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya ve yönetim kurulu listesinde yer alacak bazı isimlerle birlikte Lila Pastanesi’nde basın toplantısı düzenleyen Naki Özkubat, öncelikle kendini tanıttı.

1965 yılında Çorum’da doğduğunu, liseyi Endüstri Meslek Lisesi’nde, üniversiteyi ise Marmara Teknik Eğitimler Fakültesi’nde tamamladığını kaydeden Özkubat, Çorum Ticaret Borsası’na daha iyi hizmet sunabilmek için aday olduğunu bildirdi.

Köylüsüyle, çiftçisiyle, esnafıyla Ticaret Borsası’nı hep birlikte daha iyi yerlere getirmek için çalışacaklarını aktaran Naki Özkubat, çiftçi ve esnafın sorunlarını iyi bildiğini söyledi.

Göreve geldikleri takdirde ilk hedeflerinden birisinin esnafların dükkân meselesi çözmek olduğunu dile getiren Özkubat, “Bu konuda yapılması gereken ne varsa bu her türlü çalışmayı yapacağız. Ayrıca Türkiye’de bir marka olan Oğuzlar Cevizi’nin tanıtımının daha iyi yapılması için çaba göstereceğiz. Özellikle ilçelerimizde buğday alımlarında eski usul ölçme yapılıyordu, bu ölçmeler artık bitti. Alım-satım yapan köylülerimiz mallarının değerini satarken de alırken de belirleyemiyordu. Bu konuda köylülerimize yardımcı olmak için ilçelerimize hızlı ölçüm cihazları koyacağız” dedi

Borsanın çalışma yapısına ilişkin de değişim yapılacağını dile getiren Özkubat, “Bizim en önemli hedeflerimizden biri de borsamızın çalışma yapısını değiştirmek. Zahire gurubundan ziyade et, süt ve yumurta grubu üyelerimizde üye sayısı giderek artmakta. Biz bu sektördeki arkadaşlarımıza hizmet verebilmek için laboratuvar oluşturarak hayvan hastalıkları konusunda hızlı tahliller yaparak Ankara’ya götürülmesine gerek kalmadan Çorum’da bütün tespitler yapmak istiyoruz” diye konuştu

Borsa üyelerini özellikle teknik veri ve donanım açısından destekleyeceklerini kaydeden Özkubat; “Bunun içinde laboratuvar katkılarımız en üst seviyede tutmak istiyoruz. Laboratuvarlarla köylümüzün ve çiftçimizin satışlarını da hızlandırmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı. (Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
10°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 24 Ekim 2020
İmsak 05:30
Güneş 06:54
Öğle 12:29
İkindi 15:26
Akşam 17:55
Yatsı 19:14

Gelişmelerden Haberdar Olun

@