“Mustafa Aydın seçimlere neden bağımsız girmedi?”

Demokrat Parti İl Başkanı Av. Muhsin Kocasaraç, Demokrat Parti’den seçildikten sonra mazbatasını alır almaz partisinden istifa eden Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ı sert bir dille eleştirdi.

Güncel 04.04.2014, 23:51 04.04.2014, 23:53
1043
“Mustafa Aydın seçimlere neden bağımsız girmedi?”

Demokrat Parti İl Başkanı Av. Muhsin Kocasaraç, Demokrat Parti’den seçildikten sonra mazbatasını alır almaz partisinden istifa eden Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ı sert bir dille eleştirdi.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan mahalli yerel seçimlerde Demokrat Parti olarak seçime girdikleri Dodurga İlçesi’nde belediye başkanlığını kazandıklarını belirten Kocasaraç, “Üzerine basarak söylemek gerekir ise Dodurga ilçesinde seçimi aday değil Demokrat Parti ve onun var olan gücü kazanmıştır. 2009 yerel seçimlerinde de aday değil Demokrat Parti’nin değerli üyelerinin vermiş olduğu güç ile seçimler kazanılmıştır. Şöyle ki Dodurga’da Demokrat Parti’nin gücü olmadan şahsi seçim kazanılsa idi önceki seçimde DP’den aday olup seçilen ve fakat iktidar partisine geçen ve iktidar gücünü arkasına alan Ak Parti’den aday olan şahsın kazanması gerekmez miydi? Burada çıkan sonuç Dodurga ilçesinde DP nin inanılmaz bir gücünün, sempatizanının olduğu gerçeğidir” dedi.

Belediye Başkanlığı mazbatasını alan Mustafa Aydın’ın hiçbir bilgi ve gerekçe göstermeden kendisini seçen DP’li seçmenlere ihanet edercesine DP’den istifa ettiğini ve devamla, ‘Sayın Başbakanımızın izlediği politikayı aynen benimsiyoruz ve yapmış olduğu çalışmalarını yakın takip ediyoruz. Birlikte seçimi kazandığımız meclis üyelerimizle toplu olarak istifamızı sunduk. Şu an bağımsız olarak görevimizi devraldık, çalışmalarımızı şu an için bağımsız olarak sürdüreceğiz’ diye konuştuğunu ifade eden Kocasaraç, şu açıklamayı yaptı:

“Bu açıklama tarafımızca maalesef basından öğrenilmiştir. Bize göre bu davranış siyasi ahlaksızlıktan öte bir şey değildir. Kimse unutmasın ki şahıslar gelip geçicidir ama Demokrat Parti gibi halkın gönlünden gelen Türk milletine malolmuş bir siyasi parti dün olduğu gibi bugün de yarın da var olacaktır. Belediye başkanı açıklamasında ‘Sayın Başbakanımızın izlediği politikayı aynen benimsiyoruz ve yapmış olduğu çalışmalarını yakın takip ediyoruz’ demiş. İyi ki demiş ama Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 17 Aralık 2013 tarihli beyanlarında Ak Parti’den istifa eden milletvekili Hakan Şükür’e hitaben aynı tarihli ulusal basında yaptığı açıklamada ‘Böyle bir şeyi kendisine de yakıştıramadım. Her söz sahibinindir her söz sahibini bağlar. Bu süreçte parti genel başkanının tavrı ortadadır. Böyle bir tavrı takınmış başkana karşı bu tür yakıştırmaları yapmasını doğru bulmuyorum. Bağımsız olarak bu parlamentoya gelmiş değildir. Eğer dürüstse parlamentodan ayrılması gerekir. Tabi bu herkese nasip olmaz’ demiştir. Yine Sayın Başbakan bir başka konuşmasında ‘bu gemiden inen bir daha bu gemiye binemez’ demiştir. Yine Ak Parti Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan da 'Bu trenden inen bir daha bu trene binemez' demiştir. Evet Dodurga ilçesinde Demokrat Parti oyları ile seçilen bir belediye başkanına bu davranış yakışmamıştır ve şayet söylediği gibi Sayın Başbakanın izlediği yoldan gidiyor ise ve bunda samimi ise bağımsız olarak seçilmediği o görevden derhal istifa etmeli ve kendine güveniyor ise yenilenecek yerel seçimde bağımsız olarak seçime girip seçilmelidir. Tabiiki Sayın Başbakanın dediği gibi bu herkese nasip olmaz.Sayın Başbakanın da bu tür sözlere kesinlikle prim vermeyeceği kanaatindeyiz.

Demokrat Parti olarak bu davranışı şiddetle kınıyoruz. Kimse unutmasın ki Demokrat Parti merkez sağın tek sahibidir ve kendisine vefasızlık edenleri hiç affetmeyecektir. Dodurga ilçesinde partimize gönül verip destek olan partililerimiz adına hakkımızı helal etmediğimizi, affı olmayan tek günahın kul hakkı olduğunu bildiriyor ve gerek genel merkez bazında gerekse il bazında gerekli hukuki araştırmalarımızı yaptığımızı, parti müfettişlerinin bu konuda çalışma yaptığını ve yasal olarak bu ahlaki olmayan, siyasi etikle bağdaşmayan olayın peşini bırakmayacağımızı, yasal hakları sonuna kadar kullanacağımızı, mensubu olmaktan şeref duyduğumuz Demokrat Partinin her türlü hakkını arayacağımızı siz değerli kamuoyu ile paylaşırız.”
(Taner ŞİMŞEK)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@