“Muhtarların emrindeyiz”

Yaklaşık bir ay önce kurulan Çorum Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ünal Bozok, yönetim kurulu ve üyeleri Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Güncel 11.02.2016, 22:49 11.02.2016, 22:50
749
“Muhtarların emrindeyiz”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Yaşar Anaç’ı ziyaret eden dernek yöneticilerinin ziyaretinde İl Başkan Yardımcısı Mesut Ceylan, Merkez İlçe Başkan Yardımcıları Ayhan Boyraz, Yasin Özübek ve Feridun Batan ile Çorum Gençlik Kolları Başkanı Ünal Yıldırım da hazır bulundu.

“DESTEĞE HAZIRIZ”
Yeni kurulan Çorum Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Çorum’a hayırlı olmasını dileyen Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hem İl Başkanımız adına hem de şahsım adına böyle bir derneğin kurulmasından dolayı memnun olduk. Siyasiler olarak muhtarlarımıza her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
Çorum’da birden fazla muhtar derneği olduğuna dikkat çeken Anaç, Böyle bir STK’nın Çorum’un ihtiyacı olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: “Derneğiniz bir Sivil Toplum Kuruluşu ve bizler de siyasiler olarak bir STK’ya sunmamız gereken her türlü yardımı sizlere yapmaya hazırız. Sayın Cumhurbaşkanımız muhtarlara çok önem veriyor. Bizler de bunun bilincinde olarak hareket ediyoruz. Muhtarlarımız kendi bölgelerinin mülki amiri gibidir. Kendi bölgelerinin her türlü ihtiyacı için koştururlar. Bu koşturmaca içinde olan muhtarlarımıza katkıda bulunmak bizim görevlerimizdendir. Sizlere her türlü desteğe hazırız. Biz sürekli olarak muhtarlarımızın emrindeyiz. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

“ÇORUM’UN BÜTÜNÜNÜ KAPSAYAN BİR DERNEĞİZ”
Çorum Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ünal Bozok ise Çorum’un bütününü kapsayan bir derneğe kavuştuğunu söyledi.
AK Parti ziyaretinde konuşan Bozok, derneklerinin Çorum muhtarlarına hitap eden diğer dernekler gibi dar kapsamlı olmadığını, Çorum’un merkez mahalle, köy, ilçe ve ilçelere bağlı köy muhtarlarının tamamına hitap ettiğini belirtti. Merkez İlçe Başkanı Anaç, İl Başkan Yardımcısı Ceylan ve diğer parti yöneticileriyle bir araya gelen Dernek Başkanı Bozok ile yönetim kurulu üyeleri, yeni kurulan derneklerine destek beklediklerini söyledi.
“Biz dernek olarak il ve ilçe muhtarlarının katılımıyla geniş bir yelpazede çalışmayı istiyoruz” diyen Bozok, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tüm AK Parti camiasının desteklerini bekliyoruz. Samimi ve dürüst bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah çıktığımız bu yol hayırlı olur. Muhtar arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Derneğimize “Çorum Muhtarları Derneği” dedik. Çünkü daha kapsamlı ve geniş bir dernek olacak. Derneğimiz belli bir bölgenin muhtarlarına değil Çorum sınırları içerisindeki bütün muhtarlara hitap edecek.

MUHTARLARA DAVET
İlçelerimizin birçoğunda muhtar derneği yok. Merkez köy ve merkez mahalle muhtarları dernekleri var. Bizim derneğimiz ilçeleri de kapsıyor. İnşallah merkez ve ilçelerdeki muhtarlarımızın üye kayıtlarını bekliyoruz. Kanun gereği muhtarlar tek bir derneğe üye olmaları gerekiyor. Bizdeki muhtarlar diğer derneklerden geldiler. Diğer muhtarlarımızı da derneğimize bekliyoruz.”
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@