Mûsıkîye doyurdular

“Bir Demet Yasemen” isimli konserde sahne alan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çorum Şubesi Türk Mûsıkîsi Topluluğu’nun birbirinden yetenekli ses ve saz sanatçıları âdeta profesyonellere taş çıkartacak bir performans sergilediler.

Güncel 28.02.2017, 23:40
1230
Mûsıkîye doyurdular

Şef Aliye Helvacı’nın yönettiği koroda yer alan ses sanatçıları şu isimlerden oluştu:

Nesrin Ünaldı, Yurdagül Özdemir, Buğra Yurtsever, Gamze Apraş, Nihan Özcan, Dilek Bildik, Hikmet Şahinbaş, Adem Arslan, Rıza Yıldırım, Sibel Ebru Karaca, Selma Körüklü,  İsmail Şener, Hüseyin Fışkın, Elif Özduran, Samet Gedik, Nejdet Kafkas, İlker Yılmaz ve Mehmet Türkoğlu

Koronun saz sanatçıları ise şöyle sıralandı:

Ramazan Özşimşek (Keman), Şevket Öncül (Kanun), Vedat Özal ve Suat Eskin (Klarnet), İrfan Yiğit (Ney), Zuhal Sarıçimen  ve Halit Yıldırım (Ud), Sefer Kalkan ve Murat Yıldırım (Ritim Saz)

Konserin birinci bölümü Hüseyin Sadettin Arel’in Mini Mini Nihavent Peşrevi ile başladı. Bu bölümde koronun seslendirdiği şarkıların yanı sıra Gamze Apraş, Hüseyin Fışkın, Halit Yıldırım, Adem Arslan, Vedat Özal ve Buğra Yurtsever solo olarak sahne aldılar. Bu bölümde ayrıca Nesrin Ünaldı, Can Yücel’in “Bayram” isimli şiirini izleyicilerle paylaştı.

İkinci bölümde ise Gamze Apraş, İsmail Şener, Necdet Kafkas, Hikmet Şahinbaş, Aliye Helvacı, Nihan Özcan ve Buğra Yurtsever, Türk Mûsıkîsi’nin en güzel eserlerinden örnekler sundular.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@