“Minik eller” kitaplaştı

Çorum İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Çorum Kent Konseyi işbirliğinde hazırlanan ve Şehit Onur Bakbak İlkokulu tarafından uygulamaya konulan “Kültür ve Sanatla Büyüyen Minik Eller Projesi” kapsamında öğrencilerin çalışmaları kitaplaştırıldı.

Güncel 14.04.2018, 02:46
799
“Minik eller” kitaplaştı

Proje kapsamında düzenlenen Yaratıcı Drama, Yazarlık ve Düşünme Eğitimi faaliyetlerine katılan öğrencilerin yazdıkları masallar, şiirler ve sahneledikleri tiyatro oyunları; “Minik Ellerden Masallar Şiirler ve Piyesler” adı altında kitap hâline getirildi.

Dört bölümden oluşan kitap Okul Müdürü Ersoy Özkeskin tarafından düzenlenerek yayına hazırlandı. Basımı Çorum Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen eserin danışmanlığı ve editörlüğü, Prof. Dr. Meral Demiryürek tarafından yapıldı.

İçeriğinde, öğrenciler tarafından yazılan 20 masal, 22 şiir ve öğrenciler tarafından sahnelenen 2 tiyatro oyunu bulunduran eserin çizimleri Ersoy Özkeskin tarafından yapılırken, sahne fotoğraflama çalışmaları Çofsad tarafından gerçekleştirildi. Kitabın son bölümünde, projeye katkı sunan paydaş kurum ve kişiler ile yazar ve şairlerin değerlendirmelerine yer verildi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Her Okulun Bir Projesi Var” organizasyonu kapsamında; kültür ve sanat alanında “2018 yılının örnek projesi” seçilen, “Kültür ve Sanatla Büyüyen Minik Eller Projesi”, bu yılki faaliyetlerine müzik ve halk oyunları temalarıyla devam edecek.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
sisli
banner303
banner364
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:08
Güneş 07:38
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@