“Milli görüş sergileyin”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi yatılı öğrencileriyle bir araya geldi.

Güncel 19.12.2017, 22:16
488
“Milli görüş sergileyin”

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın verdiği seminere; Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi Müdür Erdinç Altun, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Öğrencilere eğitim ve öğretimin insan hayatının şekillenmesinde en büyük paya sahip olduğunu anlatan Altun, bu bağlamda günümüz bilgi ve teknoloji çağının da hız ve rekabetini belirtti.

Prof. Dr. Alkan, amaçlarının ilim öğrenmek ve öğretmek olduğunu ve bunu yaparken de insanlara faydalı olmak istediklerini dile getirdi.

Konuşmasında öğrencilere sevdikleri işi yapmalarını tavsiye eden Prof.Dr. Alkan, “İşiniz hobiniz olsun. Demem o ki faydalı işler yapın, faydalı eserler bırakın. Bakın Mimar Sinan’ın eserleri yıllar geçse de anılıyor. Adınız bıraktığınız iyi iş ve eserlerle anılsın. Hayat odağınız fayda olursa yapamayacağınız hiçbir şey olmaz” dedi.

Öğrencilerin farkındalık sahibi olması için nasihatlerde bulunan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alkan, dünyada söz sahibi olabilmek için kendi teknolojisini kendi üreten bir ülke olunması gerektiğini dile getirdi. Bu konuda öğrencilere büyük görevler düştüğünü belirten Alkan, “15 Temmuz, ülkemizin üzerinde planlı ve derin çalışmaların yapıldığı hain bir darbe/projeydi. Bir daha bu kötü günleri yaşamak istemiyorsak, ideoloji farkı gözetmeksizin milli bir duruş sergilemeli ve samimi bir şekilde yarınımız için hizmet etmeliyiz. Görünen o ki ABD çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bildiğiniz üzere, ABD Başkanı Trump, mesnetsiz bir açıklama yaptı. Zannediyorum ki bu bir anda gelişen bir olay değildi, uzun yıllardır yapılan bir planın parçasıydı diye düşünüyorum. Şu anda “Bitcoin” diye sanal bir para dolaşıma sokulmaya çalışılıyor. Bu sanal para, 1988’de ‘The Economy’ dergisinin kapağında vardı. Demem o ki yapılan çalışmalar uzun planlı. Bizler de bunların farkında olarak ülkesine ve milletine sahip çıkan, çok çalışan, farkındalık sahibi olan milli ve yerli bireyler olmalıyız. Önemli olan insanlığa hizmet edebilmek. Sizden isteğim; kendinize kalite ölçüsünde bir hedef koymak. Hiçbir zaman odağınızda maddiyat değil, insanlığa faydalı olmak olsun. İnsanın ayağına fırsat bir kez gelir. Önünüze gelen fırsatları iyi değerlendirin. Yaptığınız işleri de bizi biz yapan değerlere sahip çıkarak yapın” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
36°
parçalı az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@