“Milli değerlerimize gelecekte de sarılmak zorundayız”

İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi tarafından, Şehit Mustafa Solak İmam Hatip Lisesi, Şehit Mustafa Solak Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayrettin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde "Mehmet Akif Ersoy ve İstiklâl Marşımız" konulu konferans düzenlendi.

Güncel 16.03.2019, 01:12
432
“Milli değerlerimize gelecekte de sarılmak zorundayız”

Mart ayı içerinde her gün farklı bir okulda devam edecek olan programlarla ilgili açıklama yapan İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi Şube Müdürü Faruk Özyılmaz; "İlim Yayma Cemiyeti, Milli ve Manevi Değerleri hep ön planda tutan ve gençlerin bu değerleri fark etmeleri, benimsemeleri için var gücüyle çalışan bir cemiyettir. Önceki yıllarda da gerek öğrenci yurdumuzda kalan öğrencilere gerekse ilimizde okuyan öğrencilere yönelik milli ve manevi duygularımızı pekiştirecek faaliyetlerde bulunduk. Yaptığımız projelerle Çanakkale’de şehitlerimizin manevi huzuruna, Bursa’ da Osmanlı’nın Kuruluşu ve tarihi çınarın tanıklığına geziler düzenleyerek gençlerimizi Ülkemizin tarihi ve kültürel zenginlikleriyle buluşturduk.

Bu yıl ise Eğitim Komisyonu toplantımızda İstiklâl Marşımızın kabulünün 98. yılında, öğrencilerimizin, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u örnek hayatıyla tanımaları ve İstiklâl Marşımızı tam manasıyla anlamaları için ilimiz lise okullarında programlar düzenlemeye karar verdik. İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi Eğitim Komisyonu Üyesi Eğitimci Edebiyatçı Osman Şimşek hocamızın sunumuyla düzenlenen konferanslarımız Mart ayı içerisinde birçok okulda devam edecektir. Programların düzenlendiği okullarda başta okul müdürleri olmak üzere emeği geçen tüm idareci, eğitimci ve öğrencilerimize ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitimci Osman Şimşek’de açıklamasında, İstiklâl Marşı’nın kabulünün 98. Yılında Milli şair Mehmet Akif Ersoy’u anlatmak ve onun örnek hayatını aktarmanın, İstiklâl Marşı’nın zengin anlam içeriğini öğrencilerle paylaşmanın güzel bir duygu olduğunu ifade etti. Şimşek, Mehmet Akif Ersoy’un ve İstiklâl Marşı’nın İstiklâl mücadelesindeki önemini öğrencilerle paylaşarak bu milli değerlere bugün olduğu gibi gelecekte de sımsıkı sarılmalarını ve gelecek nesillere aktarmalarını ümit ettiklerini ancak bu şekilde Merhum Akif’in “Allah bu Millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın” şeklinde yaptığı duaya eşlik etmiş olunacağını vurguladı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
hafif yağmur
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@