“Meslek sahibi öğrenci sayısı artacak”

Çorum Mehmetçik Anadolu Lisesi öğrencilerine T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı-AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen ve Erasmus+ kapsamında Avrupa Komisyonu’ndan hibe ile desteklenen‘ Critical Original Response to Education(Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar) isimli proje kapsamında STEM eğitimi verildi.

Güncel 07.05.2019, 22:55
188
“Meslek sahibi öğrenci sayısı artacak”

Fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bu öğretim modeli hakkındaki eğitimi, Cumhuriyet Ortaokulu STEM ve Robotik Öğretmeni Ünsal Berk verdi. Ünsal Berk, bu eğitim dahilinde öğrencilerin, fen bilgisi, matematik ve teknoloji alanlarındaki bilgi ve becerilerini, gerçek hayattaki problemlerini çözmek için kullanacak aktivitelerle ilgili bir sunum yaptı.

Ünsal Berk, STEM eğitimiyle Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarının iç içe kullanılmasıyla yeni bir ürün ortaya koyan ülkelerin, kendi ekonomilerine fayda sağladığını ve bu bağlamda düşünüldüğünde ülkelerin geleceğinde STEM eğitiminin aktif rol üstleneceğini ifade etti. Ayrıca STEM eğitiminin iki temel amacı olduğunu da vurgulayan Berk, “Bu amaçlardan birincisi, üniversite düzeyinde bu disiplinlerde meslek seçecek öğrenci sayısını arttırmak, ikincisi ise öğrencilerin fen, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinlerindeki temel bilgi düzeylerini arttırarak bu disiplinler ile ilgili günlük yaşamlarındaki problemlere yaratıcı çözümler üretmelerini sağlamaktır” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
29°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:52
Güneş 05:33
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 19:59
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@