“Merkez sağ siyaseti yeniden ete kemiğe büründüreceğiz”

DP İl Başkanı Kocasaraç, ““Mahalli seçim sonuçları bir kez daha göstermiştir ki, halkın hükümete karşı hala alternatif bir siyasi parti bulamadığı ve alternatif parti arayışına devam ettiğidir. Biz diyoruz ki bu alternatif parti dün olduğu gibi bugün de halkın ta kendisi olan halkın partisi, ‘söz milletin’ diyen Demokrat Parti’dir” dedi.

Güncel 03.04.2014, 23:25 03.04.2014, 23:26
411
“Merkez sağ siyaseti yeniden ete kemiğe büründüreceğiz”

Demokrat Parti İl Başkanı Av. Muhsin Kocasaraç, bir açıklama yaparak yerel seçimleri değerlendirdi.

30 Mart 2014 mahalli idareler seçimlerinin tam bir olgunluk ve karşılıklı saygı ve sevgi içerisinde tamamlandığını ifade eden Kocasaraç, demokrasinin gereği olan seçimlerde milletin iradesinin sandığa yansıdığını belirterek, “Öncelikle bu seçimin ve seçim sonuçlarının Çorum’umuza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Demokrat Parti olarak Çorum’da bir-kaç ilçede Belediye Başkanlığı ve her ilçede de il genel üyeliği bazında seçimlere katıldıklarını bildiren Kocasaraç, “Belediye başkanlığı için iddialı olduğumuz tek ilçe olan Dodurga ilçesinde doğru ve inançlı bir çalışma ile belediye başkanlığını alarak yine Çorum’da başarımızı ve gücümüzü göstererek kıratı şahlandırdık. Bu başarıda belediye başkanı seçilen sayın Mustafa Aydın ve ona inananların payı büyüktür. Dodurga halkı ‘özgürlüğe, eşitliğe, kardeşliğe, adalete erişmek için’ yüreğini sandığa koymuştur” şeklinde açıklamada bulundu.

Kocasaraç, açıklamasında şunları dile getirdi:

“Mahalli seçim sonuçları bir kez daha göstermiştir ki, halkın hükümete karşı hala alternatif bir siyasi parti bulamadığı ve alternatif parti arayışına devam ettiğidir. Biz diyoruz ki bu alternatif parti dün olduğu gibi bugün de halkın ta kendisi olan halkın partisi, ‘söz milletin’ diyen Demokrat Parti’dir. Bu bilinçle bundan sonraki süreçte hem DP Genel Başkanı hem de biz il ve ilçe teşkilatları olarak yılmadan, usanmadan çalışacağız. Yeniden Türk halkı ile bütünleşerek, Türkiye’nin yeni yüzü genç liderimiz Sayın Gültekin Uysal ile birlikte ‘Çare Var Türkiye’m’ diyerek yurda yayılacağız. İddia ediyoruz halkımızın teveccühünü kazanarak 2015 genel seçimlerinde iktidarın en güçlü siyasi partisi Demokrat Parti olacaktır. Bu hedefe ulaşmak için bir gün dahi beklemeden çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Çorum il ve ilçelerinde de geçmişteki gücümüz ve halkla bütünleşmemiz dikkate alınarak ‘Çare Var Çorum’ sloganıyla çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. ‘Ben’ diyen zihniyete karşı ‘biz’ diyen zihniyeti oluşturacağız. Genel Başkanımızın dediği gibi artık ‘Merkez Sağ siyaseti’ yeniden ete kemiğe büründürmemiz lazım.

Bu vesile ile yapılmış olan Mahalli İdareler seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diler, seçilmiş olan belediye başkanlarını, belediye ve il genel meclis üyelerini kutlar, sevgi ve saygılarımızı sunarım.”
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@