Mehmet Uyar: “Çorum’un geleceğine yazık ediliyor”

Uzun süredir AK Parti’de siyaset yapan ve geçtiğimiz günlerde istifa ederek Saadet Partisi’ne katılan Mehmet Uyar, SP’den İl Genel Meclis Üyeliğine aday olduğunu bildirdi.

Mehmet Uyar: “Çorum’un geleceğine yazık ediliyor”

Uzun süredir AK Parti’de siyaset yapan ve geçtiğimiz günlerde istifa ederek Saadet Partisi’ne katılan Mehmet Uyar, SP’den İl Genel Meclis Üyeliğine aday olduğunu bildirdi.

13 Şubat 2014 Perşembe 22:14
Mehmet Uyar: “Çorum’un geleceğine yazık ediliyor”
AK Parti’den niçin istifa ettiğini anlatan Uyar, çeşitli ayak oyunlarından ve bu partide siyaset yapma olanağı bulamadığından bu kararı aldığını açıkladı.

Mehmet Uyar, “Sayın Başbakanımız her gün bir badireden geçerken, çetelerle, derin yapılarla, paralel yapılarla mücadele ederken Çorum’da iki vekil ve İl Başkanı bir dönem sonrasının siyasi hesaplarıyla tüm Çorum'un kaderiyle oynamaktadırlar. Umarım Başbakanımız bunlarla da bir gün hesaplaşır” dedi.

Mehmet Uyar’ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

“AYAK OYUNLARINDAN DOLAYI İSTİFA ETTİM”

Kuruluşundan beri bir üyesi, ilçe yönetim kurulu üyesi, kongre delegesi, İlçe Başkanı ve son olarak İl Genel Meclisi Üyeliği adayı olduğum Adalet ve Kalkınma Partisi’nden siyaset yapma alanı bulamadığım için istifa ediyorum. AK Parti Milletvekilleri Murat Yıldırım, Cahit Bağcı ve İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan’ın; son üç yıllık süreçte şahsıma karşı uyguladıkları anlaşılmaz ayak oyunları beni bu noktaya getirmiştir.

Yaşanan bu süreçte: bizzat Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem Bey’in de itiraf ettiği gibi başarılı bir ilçe başkanlığı yaptığım halde, bir ayak oyunu operasyonu ile Genel Merkeze çağrılıp “başarılı bir ilçe başkanı olduğunuz halde sizinle devam etmek istemiyoruz” denilerek ikinci kez aday olmam engellenmiş, en yakın arkadaşlarımızdan birisi yaldızlı vaatlerle bize karşı kullanılmıştır.

İl Genel Meclisi adaylığım sürecinde de bizzat il başkanı tarafından “beni desteklemeyerek hata yaptın. Eğer bu hatayı yapmasaydın seni değerlendirecektik” denilmiştir. Bu konuşmada şahsıma karşı olan olumsuz tavrın devam ettiği anlaşılmaktadır. Bana hata olarak isnat edilen şey geçtiğimiz il kongresinde Ahmet Ceylan’a oy vermememdir.

“KONGRE HESAPLAŞMASI”

Tüm kamuoyunun bildiği gibi, yerel seçimler arifesinde Ak Parti’de yapılan belediye başkanlıkları, il genel meclisi adaylıkları, belediye meclisi adaylıklarında tek geçerli kriter; Ahmet Ceylan ve onu destekleyen Murat Yıldırım ve Cahit Bağcı ekibine oy verilip verilmediğidir. Milletin iradesinin hiçe sayıldığı bir tiyatro oynanmış ve aday adayları figüran olarak kullanılmıştır. Oynanan bu oyunun adı kongre hesaplaşmasıdır. Genel Merkeze defaatla bu konuda yaptığımız uyarılar sonuçsuz kalmıştır. Ancak bu yanlış hesap sandıktan dönmeye mahkûmdur.

“BU NASIL TAHSİL KRİTERİ?”

Geçtiğimiz Belediye Başkanlığı seçimlerinde Uğurludağ İlçesinden aday olan Mustafa Yıldırım'a “tahsil” kriteri getiren partimiz, bu seçimde seçmen gücü daha yüksek iki tane üniversite mezunu aday adayı varken “ortaokul mezunu” olan ve daha zayıf seçmen desteğine sahip bir kişiyi aday göstermiştir. Bu nasıl bir ilkeliliktir? Dün o arkadaşımız kendisine yapılanları kaldıramadığından önce işleri bozulmuş sonra da intihar etmiştir. Bunun hesabını vekiller ve il başkanı vicdanlarında nasıl vereceklerdir?

“SANDIKTA GEREKEN CEVABI ALACAKLAR”

Şu an Uğurludağ Belediye Başkanı adayı gösterilen arkadaşın aday gösterilmesindeki süreç benim görevden uzaklaştırılmamla başlamıştır. Bu arkadaşa, benim yerime İlçe Başkanlığı görevini kabul etmesi ve kongre sürecinde de kendilerini açıktan desteklemeleri karşılığında “Belediye Başkanlığı adaylığı” sözü verilmiştir. Aslında pazarlık yapılan bir arkadaşın başkanlığı, siyasi geleceği değil, Uğurludağ’ın kaderidir. Şimdilik bu planlarını başarılı bir şekilde uygulayan bu ekibin sevinci kursağında kalacak ve sandıkta gerekli cevabı alacaklardır.

“ÇORUM’UN KADERİYLE OYNUYORLAR”

Sayın Başbakanımız her gün bir badireden geçerken, çetelerle, derin yapılarla, paralel yapılarla mücadele ederken Çorum’da iki vekil ve İl Başkanı bir dönem sonrasının siyasi hesaplarıyla tüm Çorum'un kaderiyle oynamaktadırlar. Umarım Başbakanımız bunlarla da bir gün hesaplaşır.

Oynanan bu pis oyunlara karşı çıkmak adına Ak Parti’den istifa ederek Saadet Partisi’nden çok sevdiğim ilçeme hizmet etmek amacıyla İl Genel Meclisi Adaylığına müracaat etmiş bulunmaktayım. Mücadelemi bundan sonra Saadet Partisi çatısı altında sürdüreceğim.”
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 13.02.2014 22:15