Mehmet Öztürk: “Terörün hedefi halkı korkutmak ve yıldırmak”

Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Mehmet Öztürk, Brüksel’de havaalanı ve metroda gerçekleştirilen saldırıları gerçekleştirilenleri lanetleyerek, “Belçika halkına üzüntülerimizi ve taziyelerimizi iletiyoruz” dedi.

Güncel 22.03.2016, 23:52 22.03.2016, 23:53
632
Mehmet Öztürk: “Terörün hedefi halkı korkutmak ve yıldırmak”

Son 8 ay içinde Türkiye’de karanlık güçler tarafından gerçekleştirilen ve 200’ün üzerinde masum insanın ölümüyle sonuçlanan saldırı ve katliamlar ile yine 13 Kasım’da Paris’te yaşanan saldırıların hedefinin hangi ırk, inanç ve düşünceden olursa olsun hep masum ve savunmasız insanlar olduğunu belirten Öztürk, “Aylardır kimler tarafından, nasıl ve hangi amaçlarla gerçekleştirildiği bilinen acımasız saldırıların insanlığın ortak değerlerini hedef aldığı, bu tür acımasız katliamlarla halkları korkutmak ve yıldırmak istediği açıktır” ifadesini kullandı.
Öztürk, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Ortadoğu ülkelerinin yıllardır, Türkiye ve Avrupa ülkelerinin ise son dönemde benzer saldırıların hedefi olmasında, tek tek ülkelerdeki siyasi iktidarların kendi çıkarları için izlemiş oldukları savaş ve şiddet politikalarının nasıl acımasız sonuçlara yol açtığını görmek gerekmektedir. Geçtiğimiz yıl Paris’te, son olarak Brüksel’de gerçekleştirilen acımasız saldırılar, Türkiye ve Avrupa halkları başta olmak üzere, tüm dünya emekçilerinin, halkların insanlığa meydan okuyan bu barbarlığa ve arkasındaki karanlık güçlere karşı ortak tutum almasının ve enternasyonal dayanışmanın daha da güçlenmesinin gerektiğini göstermektedir.
Bizleri insanlığın ortak evrensel değerlerine karşı saldırılarla, gerçekleştirdikleri katliamlarla susturacaklarını, korkutacaklarını ve mücadelemizden döndüreceklerini zannedenler amaçlarına asla ulaşamayacak, barbarlık yenilecek ve kazanan dünya halklarının birleşik eşitlik, özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesi olacaktır.
Eğitim Sen olarak, Brüksel’de yaşanan saldırılar nedeniyle Belçika ve Avrupa halklarına başsağlığı diliyor, acılarını yürekten paylaştığımızın bilinmesini istiyoruz.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:52
Güneş 05:33
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 19:59
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@