“Mecitözü’nde Hz.Ali’nin izleri var”

İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanı Haydar Erdem; Mecitözü’nün Emirbağ Köyü, Arpaç mevkiindeki bir tepede bulunan mermer kayaların üzerinde Hz. Ali’nin kılıcıyla açtığı çizikler ile Düldül isimli atının ayak izlerinin bulunduğunu öne sürerek, bunun bir “mucize” olduğunu belirtti ve konunun araştırılmasını istedi.

Güncel 03.10.2016, 23:34 03.10.2016, 23:36
2694
“Mecitözü’nde Hz.Ali’nin izleri var”
İl Genel Meclisi’nin Ekim ayı ilk toplantısında söz alan Haydar Erdem, Hz. Ali’nin rivayetlere göre Mecitözü civarında bir mucize belirttiğini savunarak konunun araştırılmasını talep etti.
Erdem sözlü önergesinde, “Hz. Ali’nin rivayetlere göre Mecitözü Emirbağ Köyü, Arpaç mevkii, Çağşak tepedeki ayrı ayrı beş tonluk, tahmini 10 tonluk düz siyah mermer taşlar üzerinde 3-5 cm. derinliğinde kılıç izleri vardır. Yine bu taşlar üzerinde Hz. Ali’nin bindiği atı Düldül’ün ayak izleri de bulunmaktadır. Bizler bunu mucize olarak kabul ederiz. Bu bir mucize değilse bile arkeologlar tarafından incelenip bu konunun aydınlığa kavuşturulması önemlidir. Üstelik bu taşların müzeye kaldırılması yönünde Köy muhtarlığının olumlu görüşleri vardır.” ifadelerini kullandı.
İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya ise söz konusu mermer kayaların, önerge sahibi olması ve yöreyi bilmesi nedeniyle Haydar Erdem tarafından Turizm Komisyonu Başkanı Abdullah Meteoğlu’na gösterilmesinin ve daha sonra uygun görülmesi hâlinde farklı komisyonların araştırmasına bırakılmasının yerinde olacağı yönünde görüş belirtti.


Mecitözü’ndeki bazı mermer kayalar üzerinde Hz. Ali’nin izler bıraktığını iddia eden Haydar Erdem, “Bu mucize araştırılsın.” dedi.


(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:03
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@