“Markalaşma sürecinde önemli işler başarıldı”

Alkan, üniversite bünyesindeki her tür sorun ve eksikliğin oturup konuşularak diyalog yoluyla çözülmesinin mümkün olduğunun altını çizdi. “Böyle hareket edildiği zaman, aslında hiç de büyük problemlerimizin bulunmadığı görülecektir” diyen Alkan, yapılması gerekenin sadece imkânları kullanarak çalışmak olduğunu vurguladı.

Güncel 04.03.2014, 23:57 05.03.2014, 00:45
578
“Markalaşma sürecinde önemli işler başarıldı”

Fen Edebiyat Fakültesi’nde, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın da katılımlarıyla kahvaltılı bir toplantı düzenledi. Toplantıya Dekan Prof. Dr. Mehmet Demiryürek ve yardımcısı Doç. Dr. Naki Çolak, bölüm başkanları ile tüm öğretim elemanları katıldı. Samimi bir atmosferde gerçekleşen kahvaltının ardından Prof. Dr. Mehmet Demiryürek, Fen Edebiyat Fakültesi’nin gelişmesi ve ilerlemesi için gerekli donanım ve altyapı çalışmalarında, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemede, bilimsel çalışmaları desteklemede Rektör Alkan’ın sürekli destek ve teşviklerini gördüklerini söyledi.

Prof. Dr. Alkan ise, Fen Edebiyat Fakültesi öğretim elemanlarıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Genç bir üniversite olmalarına rağmen hızla yol alındığını, yapılan ses getirici çalışmalarla Hitit Üniversitesi’ni markalaştırma sürecinde önemli işler başarıldığını ifade etti.

Alkan, üniversite bünyesindeki her tür sorun ve eksikliğin oturup konuşularak diyalog yoluyla çözülmesinin mümkün olduğunun altını çizdi. “Böyle hareket edildiği zaman, aslında hiç de büyük problemlerimizin bulunmadığı görülecektir” diyen Alkan, yapılması gerekenin sadece imkânları kullanarak çalışmak olduğunu vurguladı. Özellikle genç akademisyenlere yönelik büyük fırsatların bulunduğunu belirten Alkan, üniversite bünyesindeki ilgili öğretim elemanlarının bunları kullanmaları çağrısında bulundu. Akademik yayın yapma ilkeleri ve BAP kapsamındaki projelerde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında da bilgiler veren Alkan, rektör olarak kendisinin temel meselesinin şehrine, bölgesine ve ülkesine kalıcı katkılar sağlayacak işler başarmak olduğunu belirtti.
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:05
Güneş 07:34
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@