LÖSEV, lösemi ve kansere eğitimle “dur” diyecek

Lösemi hastası çocuklar ve ailelerine 18 yıldır umut olan LÖSEV, genç nesilleri kansere karşı bilinçlendirme çalışmalarına hız verdi.

Güncel 30.11.2016, 19:27
654
LÖSEV, lösemi ve kansere eğitimle “dur” diyecek

Türkiye genelinde sayısı 20.000’i aşkın lösemili çocuğa ve ailesine tamamen ücretsiz tedavi ve sosyal yardım hizmeti sağlayan LÖSEV; anaokulu çağından üniversite seviyesine kadar her yaş grubunda çocuğa ve gence okullarında ulaşarak Lösemi ve Kanser, Kanserden Korunma ve Sağlıklı Beslenme Yöntemleri konulu eğitimlerle bilgilendiriyor.

İlk ve orta öğretim seviyesinde “Kardeş okul”, üniversite seviyesinde ise “Kampüste Lösev” adı verilen iki projeyi uygulamaya koyan LÖSEV, sayısı yüzbinleri bulan öğrenciye sağlıklı yaşama dair tavsiyeler sunuyor, kansere karşı yüksek bir bilinç oluşturuyor.

AMAÇ LÖSEMİ VE KANSERDEN KORUNMAK

Lösemi’nin gerekli önlemler alındığında korunulabilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olduğu gerçeğinden yola çıkan LÖSEV yetkilileri, hastalığa yakalanma oranını düşürmek, genç nesle sağlıklı beslenerek hastalıklardan korunma bilincini yerleştirmek ve bunu ülke geneline yayabilmek amacıyla geliştirdiği projeleriyle okullarla iletişim kurarak eğitim seminerleri gerçekleştiriyor.

Bu seminerlerde LÖSEV’in faaliyet alanları, kansere karşı alınacak önlemler ve sağlıklı beslenme sürecinde izlenmesi gereken temel noktalar çocuklara ve gençlere iletiliyor. Video sunumlar ile desteklenen eğitim seansları sonrasında öğrenciler LÖSEV yetkililerine akıllarındaki soruları iletip bunlara cevap bulabiliyorlar.

Gerçekleştirilen seminerlerde aynı zamanda LÖSEV için yapılabilecek çalışmalar, kampanyalar ve gönüllülük faaliyetleri konusunda da bilgi sahibi olan öğrenciler, okullarında yürütülen topluma hizmet uygulamaları ve üniversite hayatına giriş dersleri gibi spesifik çalışma alanlarında bu verileri kullanabiliyor, LÖSEV’e başvurarak bu alanlarda gösterecekleri faaliyetler konusunda LÖSEV yetkilileri ile iletişim halinde olabiliyorlar.

Bir ders saati sürenin yeterli olduğu seminerler için LÖSEV yetkilileri okullara tanıtıcı ziyaretler gerçekleştirirken; okul yetkilileri, öğrenciler ya da veliler de LÖSEV irtibat ofisleri ile bağlantı kurabiliyor ve seminer programına kayıt yaptırabiliyorlar.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:56
Güneş 05:36
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:56
Yatsı 21:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@