“Lisans tamamlamaya bu yıl, tıbbi sekreterler de başvuru yapabilecek”

Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Çorum Şubesi Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hacı Nuri Lafcı, bu yılki lisans tamamlama başvurularının Ramazan Bayramı tatilinin ardından yapılacağını belirterek, geçtiğimiz yıl dışarıda tutulan Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü mezunlarının da lisans tamamlamaya başvurabileceklerini bildirdi.

Güncel 13.07.2016, 21:00 14.07.2016, 00:01
884
“Lisans tamamlamaya bu yıl, tıbbi sekreterler de başvuru yapabilecek”

Sağlık çalışanlarının sürdürdüğü lisans tamamlamada yaşanan birtakım sorunların, Sağlık-Sen’in girişimleriyle çözüme kavuşturulduğunu kaydeden Hacı Nuri Lafcı, konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
Hacı Nuri Lafcı, lisans tamamlama için geçen yılki sayıya yakın bir kontenjan açılacağını dile getirerek, “Geçtiğimiz yıl dışarıda tutulan Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü mezunlarının da başvurabilecekleri lisans tamamlamada, geçen yılki sayıya yakın bir kontenjan açılacak. Sağlık-Sen olarak, sağlık çalışanlarının yıllardır hayalini kurdukları lisans tamamlamanın hayata geçmesinde öncü rol üstlendik. Önce talep ettik, müteakiben sözünü aldık. Son olarak da yasal değişikliğin yapılarak sağlık çalışanlarının lisans tamamlama hakkına kavuşmasını sağladık. On binlerce sağlık çalışanının faydalanmaya başladığı lisans tamamlamada yaşanan sorunları da çözmek için büyük çaba sarf ettik. Sağlık çalışanlarının lisans tamamlama hakkı kazanmasını sağlayan sendikamız, yeni dönemdeki lisans tamamlama sürecine ilişkin çalışmalarını da sürdürüyor. YÖK ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, bu yılki lisans tamamlama başvuruları Ramazan Bayramı tatilinden sonra yapılmaya başlanacak. Konuyla ilgili olarak da YÖK’ten ayrıntılı bir açıklama yapılacak. Geçtiğimiz yıl lisans tamamlama hakkı verilmeyen Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümü mezunlarına bu yıl lisans tamamlama hakkı verilmesi için görüşmelerde bulunduk ve bu yıl lisans tamamlama hakkı verileceği sözünü aldık. Tıbbi sekreter arkadaşlarımıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@