“Kutuplaşma son bulsun”

1 Kasım seçimine ilişkin bir değerlendirme yapan Cihan-Sen İl Temsilcisi Adem Yücel, herkesin seçimin sonucuna saygılı olması gerektiğini belirterek, “Millet öncelikle uzun süredir kutuplaşma, ötekileştirme ve düşmanlaştırma politikalarına son verilmesini istedi. Kısacası, ‘demokrasi ve hukuk uygulansın’ dedi” ifadelerini kullandı.

Güncel 03.11.2015, 21:52 03.11.2015, 22:53
279
“Kutuplaşma son bulsun”

Cihan Sendikalar Konfederasyonu (Cihan-Sen) İl Temsilcisi, Aktif Eğitimciler Sendikası Temsilcilik Başkanı Adem Yücel, 1 Kasım’da yapılan milletvekilliği seçim sonuçlarını değerlendirdi.
7 Haziran seçimlerinin devamı niteliğinde olan bir seçimin geride bırakıldığını belirten Yücel, “Halkımız yaşanan 5 aylık yönetim boşluğunun ardından yeniden sandık başına gitti ve tercihini yaptı. Her seçimde olduğu gibi 1 Kasım seçiminde de halkın verdiği mesajları iktidar ve muhalefetin iyi anlaması gerektiği kanaatindeyiz. 1 Kasım seçimlerinde sandıktan çıkan kararın, Türkiye için hayırlar getirmesini temenni ediyoruz” dedi.
Türkiye’deki çatışmalı ve kutuplaştırıcı siyasetten toplumun tüm kesimlerinin olumsuz etkilendiğini kaydeden Yücel, “Bunların başında ise kamu çalışanları geliyor. Çalışanlar inanç, mezhep, meşrep ve kökenlerine göre bir ayırıma tabi tutuluyor, fişlemelere maruz kalıyor. Yeni dönemde kamu çalışanları başta olmak üzere toplumun tüm kesimleri kurulacak hükümetten, ötekileştirmenin ve ayrımcılığın yapılmamasını, liyakat esasına dayalı hareket edilmesini ve çalışma barışını tehdit eden uygulamaların son bulmasını bekliyor” ifadelerini kullandı.

“İSTİKRAR TOPLUMSAL BARIŞ İÇİN OLMAZSA OLMAZLARDANDIR”
İstikrar için tek parti iktidarının bir şans olduğuna dikkat çeken Yücel, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Ancak istikrar sadece tek parti yönetimi ile sağlanamaz. İstikrarın en önemli unsuru toplumsal barıştır. Toplumsal barışın sağlanamadığı yerde iktidar ne kadar güçlü olursa olsun istikrarın sağlanamayacağının altını çizmek istiyoruz. Yeni Hükümet bu anlamda yeni bir sayfa açmalı ve toplumun tüm kesimlerini kucaklamalıdır.
Demokrasilerde insanların can ve mal güvenliğinin sağlanması esastır. Can ve mal güvenliğinin olmadığı bir yerde demokrasinden bahsetmek mümkün değil. Bunun için demokrasinin ve hukukun uygulanması lazım. Yani adalet duygusunun yeniden tesis edilmesi şart. Bunun için ülkemizdeki hukuksuz uygulamalardan bir an önce vazgeçilmeli, daha ileri adımlar için reformlara süratle ağırlık verilmelidir.

“TÜRKİYE’NİN ENERJİSİ, MİLLETİN ENERJİSİ BOŞA HARCANMAMALI”
Türkiye'nin içeride ve dışarıda çok büyük sorunları var. Millet hizmet bekliyor. Kısır iç çekişmelerle zaman kaybedilmemeli. Uzun süredir gerilim ve gerginliklerden tedirgin olan halkımız sözünü söyledi. İktidar başta olmak üzere tüm siyasi partilerin bundan ders alması gerekir.
Son zamanlarda artan huzursuzluk ortamının kimseye fayda vermediği aşikardır. Gönül kırıcı, ayrıştırıcı söylemlerden herkesin kaçınması temennimizdir. Siyasal görüşümüzü sandıkta ifade ettik, sandık dışında çirkin sözlerle toplumun temel dinamizmini kırıcı söylemlerden, özellikle sosyal medyada kimseye fayda vermeyecek kırıcı tutumlardan kaçınmak gerekir.”
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@