“Kutuplaşma en büyük tehlike”

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, Türkiye’nin ekonomik sıkıntı gibi bir başka büyük probleminin de hızla artan kutuplaşma ve gerilim siyaseti olduğunu söyledi.

Güncel 22.11.2018, 23:49
240
“Kutuplaşma en büyük tehlike”

Bunun en son örneğini bir ilçe belediye başkan adayının canlı yayında yaptığı açıklamada gördüklerini ifade eden Cıdık, “Belediye Başkan Adayı yaptığı açıklama da ‘İlçe içinde bir tane başka parti arabası görürsem şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar’ diyor.

Buradan seslenmek istiyorum; savaşa değil seçime gidiyoruz. Kutuplaşma ve gerilimden ancak bu ülke zarar görür” dedi.

Milletin tercihinin sandık tarafından belirlendiğini, tehdit ve baskılarla belirlenemeyeceğini kaydeden Cıdık, “Bu talihsiz açıklama ile alakalı hem ilgili parti hem de devletimizin üzerine düşeni yapması elzemdir. Buradan iktidara ve Sayın Cumhurbaşkanına seslenmek istiyorum. Bu kutuplaşmayı bitirecek en önemli merci sizsiniz, seçimlere gittiğimiz şu süreçte Siyasi Partilerin Genel Başkanlarını bir araya getirmeli, kardeşlik ve dostluk tesis edilmelidir. Artık Türkiye’nin kutuplaşmayı kaldıracak gücü kalmamıştır. Her zaman söylediğimiz gibi biz bütün uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@