“Külcü, haklı talebimize karşı tahammülsüzlüğünü gösterdi”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsmail Lek, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün açık bir şekilde belediye imkanlarının kullanarak kendi reklamını yaptığını ifade etti.

Güncel 07.01.2014, 22:36 07.01.2014, 22:37
249
“Külcü, haklı talebimize karşı tahammülsüzlüğünü gösterdi”
Başkan Külcü’nün Belediye Meclisi Toplantısında yaptığı açıklamalara yanıt veren MHP İl Başkanı İsmail Lek, “Muzaffer Külcü’nün içinde bulunduğu ruh halini gayet iyi anlıyoruz. Çorumluların kendisine olan tavrının ve güvensizliğinin farkına varmış olmanın hezeyanlarını yaşadığını çok iyi biliyoruz” dedi.
İsmail Lek parti binasında Merkez İlçe Başkanı Zeki Aşgın, Kadın Kolları Başkanı Ayla Köksal ve bazı partililerin katılımı ile basın toplantısı düzenledi. Külcü’nün MHP’nin açıklamalarını ve Valiliğe verdiği dilekçeyi “akıllara ziyan bir talep” olarak değerlendirmesini eleştiren İl Başkanı Lek, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün gerçekleri çarpıtmaya ve konuyu başka yönlere kanalize etmeye çalıştığını ileri sürdü.
Bahabey Caddesi ile Gazi Caddesi’nin kesiştiği kavşakta bulunan reklam panosunu örnek gösteren Lek, “Bu filmin neresinde yapılan bir hizmet vardır? Tamamen kendi şahsi reklam ve görüntüsünden başka ne görülmektedir?” diye konuştu.
Külcü’nün Meclis Toplantısı öncesi yaptığı konuşmayı hayret ve şaşkınlık içinde öğrendiklerini, yaptığı konuşmada haklı taleplerinin ve gerçeklerin çarpıtılarak konunun başka yönlere çekilmeye çalışıldığını dile getiren MHP İl Başkanı Lek’in şunları söyledi:
“Bizim talebimizi akıllara ziyan bir talep olarak değerlendirmiş ve gerçeklerin söylenmesine karşı haklı, eleştiriye karşı ne kadar tahammülsüz olduğunu da ortaya koymuştur. Tabi ki içinde bulunduğu ruh halini gayet iyi anlıyoruz. Çorumluların kendisine olan tavrının ve güvensizliğinin farkına varmış olmanın hezeyanlarını yaşadığını çok iyi biliyoruz. Yapmış olduğu açıklamasında 30 Mart’a kadar görevinin başında olduğunu söylemiştir. Bizler de zaten bunun aksine bir şey söylemiş değiliz. Bizim talebimiz kendi şahsi reklamını belediye imkanlarıyla yapmasına ve belediyenin imkanlarını kullanmasınadır. Her ne kadar kendisi yapmış olduğu çalışmaların tanıtımını yapmış olduğunu iddia etse de bu durumun böyle olmadığını herkes çok iyi bilmektedir ve görmektedir.
Bunun apaçık göstergesi, seçim dönemi girdiğinde yüzlerce milyar değerindeki ekranları Çorum’un belirli bölgelerine belediye bütçesinden yerleştirerek “teşekkürler Çorum” konulu şahsi filmini oynatmasından görebilmekteyiz. Bu filmin neresinde yapılan bir hizmet vardır? Tamamen kendi şahsi reklam ve görüntüsünden başka ne görülmektedir? Buradan şu hususu da belirtmek istiyoruz. Seçimi kazanacak olur isek, seçim dönemlerinde belediyenin imkanlarını kullanarak seçim kampanyası yürütmeyeceğimize, belediye başkanının şahsi reklamını yapmayacağına ve tüm adayların eşit ve adil bir seçim kampanyası yürütmesi için azami gayret göstereceğimize söz veriyoruz.
Çorum Belediye başkanının tutum ve davranışlarını Çorum halkının taktirlerine bırakıyor saygılarımı sunuyorum. Ve sizleri Belediye bütçesinden yaptırılan ve belediyenin 100’lerce milyar harcanarak yerleştirdiği ekranlarda oynayan ancak belediye başkanının dediğinin aksine belediyenin çalışmalarının olmadığı “Teşekkürler Çorum” filmini hep birlikte izlemeye davet ediyorum” (Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
32°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@