Kocatüfek: “IŞİD çetelerinin katliamına sessiz kalmayalım”

KESK Dönem Sözcüsü Merter Kocatüfek, katliam çetesi IŞİD’in Rojava’nın bir parçası olan Kobani Kantonu’nu işgal etmek ve orada yaşayanlara yönelik ağır bir katliamı gerçekleştirmek için 23 gündür kuşatmasını sürdürdüğünü söyledi.

Güncel 09.10.2014, 02:51 09.10.2014, 02:52
519
Kocatüfek: “IŞİD çetelerinin katliamına sessiz kalmayalım”
KESK Dönem Sözcüsü Merter Kocatüfek, katliam çetesi IŞİD’in Rojava’nın bir parçası olan Kobani Kantonu’nu işgal etmek ve orada yaşayanlara yönelik ağır bir katliamı gerçekleştirmek için 23 gündür kuşatmasını sürdürdüğünü söyledi.

Kobani’nin bütün insanlık ailesi adına direndiğini kaydeden Kocatüfek, “Kobanê halkı topraklarını, evlerini, canlarını korumak için tarihsel bir direnişi bütün imkânsızlıklara rağmen onurla ve kararlılıkla sürdürüyor. Kobanê direnişi aynı zamanda IŞİD vahşetinin Suriye ve Irak toprakları başta olmak üzere Ortadoğu ve Türkiye’yi etkilemesinin ve yayılmasının önüne geçilmesi açısından da büyük bir önem taşıyor.

Bizler emek ve meslek örgütleri olarak, IŞİD’in Kobanê’yi işgal etmesinin önü alınamaz bir kırılma ve felakete sürüklenme ihtimalini güçlü biçimde barındırdığına bir kez daha işaret ediyoruz” dedi.

IŞİD çetesinin kadınlara tecavüz ederek, pazarlarda köle olarak satarak ve kadınları hiçleştirerek Rojava ve tüm Ortadoğu’da kadınların uyanışını ve devrimci gelişimini boğmaya çalıştığını ifade eden Kocatüfek, “IŞİD’in, İslamiyeti maske yaparak, Allah'ın ismini katliamlarını örtmek için kullanarak yaptıklarına sessiz kalmayalım. İşlenen cinayetlerin farklı inanç ve mezhepleri tehdit ettiğini ve IŞİD’in elinde onbinlerce Müslümanın kanı olduğunu unutmayalım” şeklinde konuştu.

AKP iktidarının Suriye ve Irak’taki cihatçı gruplara verdiği lojistik, askeri, siyasal ve manevi destekle sürecin buraya gelmesinde önemli bir rol oynadığını vurgulayan Kocatüfek, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Farklı inançlara ve kültürlere yaşam hakkı tanımayan IŞİD vahşetine karşı ancak güçlerimizi birleştirirsek, mücadeleyi eşitlik ve özgürlük temelinde yükseltirsek başarılı olabiliriz. Rojava Ortadoğu’da farklı inançların ve halkların eşit ve barış içinde yaşayabilecekleri yeni bir yaşam modelidir. IŞİD saldırısı bu yeni yaşamı boğmayı hedefliyor. Hükümete bir kez daha çağrı yapıyoruz: Kobanê’ye destek vermemek, destek vermek isteyenleri de engellemekle çözüm sürecini tehlikeye itiyorsunuz

IŞİD, Türkiye’nin de içsel sorunu olma yönünde gelişme gösteriyor, Türkiye’de de örgütleniyor. Bu konuda suskun kalarak tehlikenin önüne geçilemez. IŞİD’in Türkiye’deki yapılanmalarına müsaade edilmemelidir.

Bizler Çorum Emek ve Demokrasi platformu olarak adil, eşitlikçi ve özgürlükçü bir gelecek umudumuzu büyütmek; demokrasi, barış ve özgürlüğü gerçekleştirme umudumuzu yaşatmak için susmayalım, mücadeleyi ortaklaştıralım IŞİD’in ve destekçilerinin kaybedeceğini kesintisiz bir şekilde haykıralım diyoruz.”
(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@