“Kızılay Türkiye’nin yüzakı”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Kızılay Haftası nedeniyle Türkiye Kızılay Derneği Çorum Şubesi’ni ziyaret etti.

Güncel 03.11.2017, 00:26
861
“Kızılay Türkiye’nin yüzakı”

Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın ziyaretinde Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Akyol, Kızılay Şube Başkanı Sedat Canbolat, Başkan Yardımcısı Mustafa Ceylan, Yönetim Kurulu Üyesi Birol Bekir Özkan, Kadın Komisyonu Başkanı Fatma Paşaoğlu ve üniversite öğrencilerinden oluşan Kızılay Kulübü üyeleri de hazır bulundu.

Kızılay Haftası’nı kutlayarak 149 yıllık köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Kızılay’ın, dünyanın her yerine yardım eli uzatan, profesyonel bir koordinasyona sahip yüz akı kuruluşlarımızdan biri olduğunu ifade eden Rektör Alkan, ülkemiz ve dünyada yaşanan her dramın ardından yaraları saranın hep Kızılay olduğunu vurguladı.

Prof. Dr. Reha Metin Alkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kızılay ile kurumsal anlamda yakın bir hukukumuz var. Birlikte pek çok kurumsal çalışmaya imza attığımız Kızılay’ın varlığını her alanda hissediyoruz. HİTÜ olarak, Kızılay ile her türlü profesyonel iş birliğine hazırız. Gücümüz yettiğince Kızılay’a destek vermeye devam edeceğiz. Çorum’da gerçekleştirilen çalışmalarda emeği geçen Kızılay yöneticilerini ve gönüllülerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.”

Kızılay Şube Başkanı Canbolat ise HİTÜ ile olan ilişkilerini daha ileri boyuta taşımayı amaçladıklarını söyleyerek “Kızılay’ın üniversitemizin kardeş Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olmasını arzu ediyoruz.” diye konuştu.

Rektör Alkan, Kızılay Derneği Çorum Şubesi ziyaretinin ardından Kızılay Çorum Kan Bağışı Merkezi’ne de ziyarette bulunarak merkezdeki çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Kızılay’ın Çorum’daki faaliyetleri ile ilgili bilgiler veren Canbolat, “Bugüne kadar pek çok çalışmamızı sizden aldığımız destek ve güçle gerçekleştirdik” diyerek kan bağışında Çorum’un iyi bir seviyede olduğunu da belirtti. Canbolat, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektörümüze teşekkür etti.

Rektörümüz Alkan, Kızılay Kan Merkezi’yle yapılan protokol kapsamında HİTÜ eğitim birimlerinde bilinçlendirme toplantılarının yapıldığını ve belli birimlerde kan bağışı yapıldığını da hatırlatarak “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Hitit Üniversitesi olarak bu duyarlılık çerçevesinde iş birliğimizin devam edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@